1971 Model İngiliz Yapımı Çubuk Fren Bisiklet

İMALATLARIMIZ, UÇUK KAÇIK YAPIMLARIMIZ , YAPIM HİKAYELERİMİZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oruga
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

1971 Model İngiliz Yapımı Çubuk Fren Bisiklet

10 Şub 2015 22:19

Yaklaşık 2 sene önce internette gezerken bir bisiklet buldum biraz inceledikten sonra 1971 model ingiliz yapımı çubuk fren boru geçme(boru geçmelerde birleşme yerlerinde kaynak bulunmamktadır sıcak geçme yapılmaktadır) olduğunu farkettim. İzmitteki üniv öğrencisi birinden direk düşünmeden aldım biraz uğraştırıcaktı biraz orjinalliğini bozucaktım ama kafamda yazın sahile giderken bununla gitmek vardı sadece :) ve yapım aşaması başladı:
Resim

Resim

Resim

ilk önce sökme işlemleri ve hangi parçaların tekrar takılamayacağını bulmak gerekiyordu tamir olmayanlar ayrıldı ve sadece dinamo far ve sele çöpe çıktı :) birde ekstradan bunlarda olmayan bisan ayağı eklendi.

Resim

bu eski selelere oldum olası hayranımdır çok rahat ve insana süspansiyon hissi veriyor :) ve en güzeli hala çinden sıfırı geliyor :)

Resim

sonra bütün parçalar arabaya yüklenir jantlar fren tesisatı polisajcının yolunu tutar binbir nazla ustaya güzelce parlattırıldı. ondan sonra kaportacıda zorla tehdit edilerek boya işlemlerine geçildi :)

Resim

ve parçalar boyadan geldi parlatılcaklar parladı herşey toplanmaya hazır.

Resim

ve mutlu son:

Resim

Resim

Resim

Resim

before and after
ResimResim

sonuç olarak bir klasik hayata döndürüldü ve sahile bununla gitmek çoık güzel :)
Cemal ÖZKAN (oruga) / 1988 / Gebze / Arh+
ES ES 'li

2006 Grand Vitara DEV GRAND
traxxas summit 6x6
2016 Kral LX200

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: 1971 Model İngiliz Yapımı Çubuk Fren Bisiklet

10 Şub 2015 23:25

:arrow: https://oldbike.wordpress.com/1960s-ral ... s-4-speed/

Gençliğimin baş belası idi.. :roll: 28 inç lastikli ,bacaklarım yere degmezdi.. ??? >:( direksiyonunda anahtarlı kilit vardı,,ön teker göbegi dinamoluydu ,arka teker göbekden vites + kontra frenli idi..

ve baş belası cubuk fren.. ??? >:(

demirin bol zamanında yapılmış 50 kg üzerinde idi 3 kat merdiven cıkaramazdım.. :roll: ve çaldırdım tabii..... morgulus

Büyükada dan bi rum abiden 70 li yıllarda almıştık ..cok güzel günlerim gecti üstünde o teknoloji şu anki bisikletlerde yok.. ;)

tellerine bi balans yapıyım derkene cok fena teçavüz etmişim meger.. yuhh tekeri yılan gibim dönüyodu.. morgulus

şu an olsa kıymetini bilirdim.. :) bende benzeri bişiler yapardım..tebrik ederim.. :)

yalnız bişi daa diyim biz çocuklugumuzda sizin velespit türüne kız bisikleti derdik aramızda kalsın.. utanma
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oruga
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

11 Şub 2015 08:12

sizin bisiklet bunların dedesi ve en keyifli olanları aslında ama onları bulmakta zor buluncada almakta zor oluyor :) keşke öyle bir fırsat elimize geçebilse.

bizim zamanımızdada kız bisikleti derdik ama son nesil bizdik herhalde şuan bilen yok :) bide izmirde kullandığım için oradakiler hiç aldırış etmiyor hehe :)
ES ES 'li

traxxas summit 6x6
2016 Kral LX200

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

11 Şub 2015 09:02

Wayy wayy Cemal sende içimizdeki gizli yapım meraklılarından birisin..Eline emeğine sağlık, polisaj boya git gel, usta nazı kaprisi derken güzel bir iş çıkmış ortaya, keyifle izledim, güle güle kullan, butür başka yapım hikayen varsa bekleriz, elimde çay keyifle okudum.. :P bravo

Benim motorsikler hikayemi okudunmu...1976 Suzuk GT750 yeniden doğuş hikayesi :?:
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

11 Şub 2015 09:09

Gençliğimin baş belası idi.. :roll: 28 inç lastikli ,bacaklarım yere degmezdi.. ??? >:( / Oğuz abi bisiklet çok yüksek senin suçun değil morgulus
direksiyonunda anahtarlı kilit vardı,/ Kilit vardı ama çaldılar dedin anlamadık morgulus
ön teker göbegi dinamoluydu ,arka teker göbekden vites + kontra frenli idi../En sonunda seninde bir göbeğin oldu durum eşit artık yuhh morgulus
ve baş belası cubuk fren.. ??? >:( / Abi bunlarda fren yoktu zaten göstermelik ;)
demirin bol zamanında yapılmış 50 kg üzerinde idi 3 kat merdiven cıkaramazdım.. / Çıkarsaydın göbek olmazdı morgulus yani göbeği buna bağladım bahkkbahh
tellerine bi balans yapıyım derkene cok fena teçavüz etmişim meger.. yuhh tekeri yılan gibim dönüyodu.. morgulus / Bitmezz bu tamiratlar denemeler morgulus
şu an olsa kıymetini bilirdim.. :) / Tabi aynen öyle artık çok kıymetli oldular, bende benim GT750' bebek gibi sardım sarmaladım, metal aksamı yağladım bıraktım..aynen ;)
yalnız bişi daa diyim biz çocuklugumuzda sizin velespit türüne kız bisikleti derdik aramızda kalsın.. utanma / Abi bu kavgada söylenmez yaw morgulus morgulus morgulus

Şaka bir yana Oğuz abinde dediği gibi eski şeylerin kıymetini bilen biliyor, Dual Plak Çalarlar,Bisiklet,1970'lerden kalan motor, araba, eski eşyalar..artık o ince işçilik yok..herşey fabrikasyon, mobilyelarlar sunta küp küp kes birleştir..sanat kısmı kalmadı malesef..
Site Admin

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

11 Şub 2015 09:15

Eline sağlık vallahi süper olmuş keyifli geziler dilerim
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

11 Şub 2015 16:11

Çok güzel olmuş eline sağlık, paylaşım için teşekkürler...
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
fatih_VKZ
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

11 Şub 2015 20:16

elinize sağlık güzel bir şey çıkmış ortaya
Fatih KAÇAN 1983
İstanbul
Linea
Corolla D4D

Kullanıcı avatarı
oruga
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

11 Şub 2015 21:25

herkese değerli yorumları için çok teşekkür ederim utanma utanma

Offroadpassion yazdı:Wayy wayy Cemal sende içimizdeki gizli yapım meraklılarından birisin..Eline emeğine sağlık, polisaj boya git gel, usta nazı kaprisi derken güzel bir iş çıkmış ortaya, keyifle izledim, güle güle kullan, butür başka yapım hikayen varsa bekleriz, elimde çay keyifle okudum.. :P bravo

Benim motorsikler hikayemi okudunmu...1976 Suzuk GT750 yeniden doğuş hikayesi :?:
abi senin konuyu baştan aşağıya kaç defa okudum bilmiyorum gerçekten çok güzel hatta mükemmel bir işçilik a dan z ye herşey senin elinden geçmiş şimdi diyorum tamam kaportayı yapacak motoru ustasına götürecek bi bakıyorum onuda yapıyorsun dedim tam toplancak elektrik tesisatını çekemez onuda yaptın qaz3 gerçekten helal olsun birgün muhakkak garajını gezmeye geleceğim :)
aslında bi projem daha varda gözüm çok korkuyor 69 model 350 cc ördek jawa birgün gaza gelirsem buna başlıyacağım :) tabi ilk önce şu jipi bitirmem lazım :)
ES ES 'li

traxxas summit 6x6
2016 Kral LX200

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

12 Şub 2015 08:34

Cemal sende bizden aşağı kalır yanın yok, sitede birçok zihni-sinir mevcut onlar bilirler kendilerin morgulus sende bu gurubun içindesin, yapım hikayelerin merakla bekliyoruz.. ;)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

12 Şub 2015 09:29

ELİNE SAĞLIK..
harika olmuş

ben de çift kadro bisan ile büyüdüm..babamın köy öğretmeni iken aldığı bisiklet...bilen bilir.. çubuk fren :)

apiş aralarımız sürekli mosmordu daha boyum yetmeden bisana binmekten :)
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

12 Şub 2015 09:46

:arrow: http://www.google.com.tr/imgres?imgurl= ... CIQMygHMAc

gençliğimin rüyası.. :roll:

sayılı kişilerde vardı vakti zamanında.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

12 Şub 2015 10:28

ahan da bunun aynısındandı benim ( bizim ) ( babam-abim ve ben morgulus morgulus morgulus ) emehtar bisan..

yaş 12 , boy 150 cm ,çelimsiz sıska ben , bu aletle zonguldak-ankara karayolunu kullanarak 36 km yol alarak Atatürk orman çiftliğine pikniğe gittim arkadaşlarla

toplam 8 bisiklet , toplam 7 adet vitesli dağ bisikleti ... sadece ben çift kadro bisan ile ??? >:( ??? >:( ??? >:(

samularla çamura girmiş defender gibiydim en arkada morgulus morgulus morgulus

köy köpengleri hep bana iş oldular..... ben önce sebebi bisikletimin vitessiz olduğunu fark etmeleri diye düşünmüştüm :?: :idea: :roll: :roll: :roll:

sonra anladım ki, bizim işgüzar arkadaşlar köfteleri benim bisiklete yüklemişler syt syt syt ??? >:( ??? >:( ??? >:(

ne günlerdi beee...

şimdi 18 vites pisgelet olsa gitmem - gidemem 36 km yolu qaz2
Dosya ekleri
roadstarklasik.gif
roadstarklasik.gif (34.58 KiB) 192 kere görüntülendi
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

“HOBİ / İMALAT / YAPIM HİKAYELERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir