Yılbaşında kamp yapmaya gelen var mı?

2007-2021 - TEKNİK DIŞI GEYİK BİRİMİ - SOHBET MUHABBET

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Yılbaşında kamp yapmaya gelen var mı?

26 Ara 2012 22:02

Kendimi bildim bileli yılbaşı kutlamalarını dağda yaparız. Bu sene de gelenek değişmesin istiyoruz. Var mı gelen?

Konaklama şekli çadır veya yayla evi (uyduruk ahşap kulübe) veya arabada olabilir. Mekan ise Yalova Delmece Yaylası veya Maşukiye Kartepe

Bu sene 31 Aralık haftasonuna denk gelmediği için kutlamayı 2 gün öne çekmek zorundayız morgulus
Yani gidiş bu haftasonu... Pazartesi günü işe gitmesem de olur diyen varsa kalıp 1 Ocak 2013 Salı günü dönebiliriz.
Diğer seçenek (kuvvetli ihtimal) ise Cumartesi gidip Pazar dönmek...

Var mı gelen?
Taner Eraslan (46) - İzmir , 98' Vitara 1.6 JLX 5 Kapı manuel
Önemli olan varmak değil yolda olmaktır...

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

Re: Yılbaşında kamp yapmaya gelen var mı?

27 Ara 2012 14:13

Taner Abi Merhaba,
Davetiniz için çok teşekkür ederim.
İlgili tarih doğum günüm ve ailem İstanbulda olacağı için katılım gösteremeyeceğim.
Fakat 2013 yılı içerisinde kamplı bir kaç organizasyonda eşimle birlikte yer almayı arzu ediyoruz.
Şimdiden iyi eğlenceler size.
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

03 Oca 2013 15:13

Bu yıl da gelenek değişmedi ve yılbaşında yine dağdaydık. Ben alışık sayılırım ama soğukla arası pek iyi olmayan eşim ve ufaklık ile birlikte bu havada çadırda kalmak aklımıza yatmadığından tercihimiz Delmece Yaylası oldu.

Yeni yıla dağda girelim derdi olmamakla birlikte daha önce çok kez birlikte kar kış kıyamet demeden türlü türlü aktiviteler ve kamplar yaptığımız motorcu arkadaşlarımı (eşleri ile birlikte) yoldan çıkarmak zor olmadı. 3 araba (Suzuki Vitara, Land Rover Defender ve Kia Sportage) yola çıktık. Klasik asfalt yol yerine Hasanbaba Mesire Yeri üzerinden giden toprak (=çamurlu) dağ yolu önerim hemen kabul gördü

Resim

Daha ilk kilometrelerde en önden giden Defender (BF Lastiklerinerağmen) patinaja başlayınca eyvah dedim eğlenceli bir gün olacak. Zira Defender çıkamıyorsa KIA'nın hiç şansı yoktu. Fakat çok ilginçtir ki KIA neredeyse patinaj bile yapmadan geçti bu engeli. Yolun kalan kısmı ise sorunsuzdu. Kimi zaman karda kimi zaman da 2 çekerde gittik

Rota paylaşımını yine Wikiloc ile yapıyorum. Buyrun link: http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3803933

Fırsat bulursam biraz daha detay ve resim paylaşmaya çalışacağım

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

03 Oca 2013 15:48

taner.eraslan yazdı: Daha ilk kilometrelerde en önden giden Defender (BF Lastiklerinerağmen) patinaja başlayınca eyvah dedim eğlenceli bir gün olacak. Zira Defender çıkamıyorsa KIA'nın hiç şansı yoktu. Fakat çok ilginçtir ki KIA neredeyse patinaj bile yapmadan geçti bu engeli.
çok keyifli görünüyor, tebrikler.kia benzeri şehirli suvlarda pekçok sürüş destek sistemi var, sanırım en önemli avantajı bunlar olmuştur o performansı sergilemesinde...zira orta veya ağır araziye girseydiniz eminim senin suziye bağlardınız sık sık :)

internette yeni disconun bir tanıtım videosunu izlemiştim, öyle muazzam sistemlerle donatılmış ki, tamam kabul , çamur vs yoktu ama; kuru sayılabilecek bol taşlı kayalı-engebeli bir parkurda neredeyse hiç zorlanmadan,patinaj çekmeden- tutuş-kayma vb. problem yaşamadan çok yavaş bir hızla adeta örümcek gibi ilerliyordu.
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

04 Oca 2013 09:42

Mutlu yıllar diyerek başlıyalım paylaşımımıza.
Şaşırtıcı performansın nedeni patinaj kontrol sistemi olabilir kanaatindeyim. Keza karda ben yol açarken patinaj ile yanımdan sportage arkasından kar fırlatmadan takır takır gidiyor du :) Tabii ilerde durum değişti morgulus kar kalınlığı 50 cm e çıktığında açtığım yolda beni takip etmeye başladı morgulus
Keyfinizin yıl boyunca daim olmasını temenni ederim.
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

04 Oca 2013 15:11

Bu yıl da gelenek değişmedi ve yılbaşında yine dağdaydık. Ben alışık sayılırım ama soğukla arası pek iyi olmayan eşim ve ufaklık ile birlikte bu havada çadırda kalmak aklımıza yatmadığından tercihimiz Delmece Yaylası oldu.

arabalı vapurda arazi aracı diye +20 tl gibi bir fark alıyorlar ;) kamyonlarla aynı tarife uygulanıyor aracıma buda beni ayar etmeye yetiyor.. :) o taraflar hiç kısmet olmadı

bu delmece yaylasında kalacak yer problemini nasıl çözdünüz.. :?:

gitmişken birde kaplıcamı yapsam dedim yalova termal fiyatlarına göz attım :arrow: hafta sonu için :arrow: 3yüzlü 5yüzlü rakamlar geciyor :!: = 2gece uyku 1000tl.. yuhh
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

04 Oca 2013 15:17

oguz1134 yazdı:
gitmişken birde kaplıcamı yapsam dedim yalova termal fiyatlarına göz attım :arrow: hafta sonu için :arrow: 3yüzlü 5yüzlü rakamlar geciyor :!: = 2gece uyku 1000tl.. yuhh
abi zaten iki gecelik yatağa 1000 lira veren adamın gözüne uyku girmez :arrow:

bu durumda kiralamaya da gerek kalmaz :arrow:

arabada sabahlanabilir ailecek :arrow:

tabi ödenen binlik sadeece senin uykunu kaçırıyorsa ( içişlerini bilmiyorum )
bu durumda sadece yenge için bir yatak kiralayarak 500 e kurtarabilirsin durumu morgulus

yanlız bi dakka ya, 500 lira yeteri kadar kaçırmazsa uykunu, ? :?: :idea:

yok yok, bu hesap karıştı...

gitme abicim sen boşver, otur evinde... morgulus morgulus morgulus
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Oca 2013 22:12

DERKMEN yazdı:Şaşırtıcı performansın nedeni patinaj kontrol sistemi olabilir kanaatindeyim
Arkadaşımın KIA arabasında TC var mıydı emin değilim. Bu arabanın neredeyse birebir kopyası olan Hyundai Tucson (veya Santa Fe) kullanmıştım 2006'da Karasu'da yapılan BAJA yarışında basın aracı olarak. Kumdaki performansı çok şaşırtıcı gelmişti bana. Şartlar çok ağır olmadıkça gerçekten başarılı araçlar

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

09 Oca 2013 22:33

oguz1134 yazdı:arabalı vapurda arazi aracı diye +20 tl gibi bir fark alıyorlar ;) kamyonlarla aynı tarife uygulanıyor aracıma buda beni ayar etmeye yetiyor.. :)
Benim arabanın ruhsatında OTOMOBİL (Arazi Aracı) yazıyor dolayısı ile cip parası vermiyorum arabalıya binerken ama derseniz ki ne yaptın da öyle yazdırdın hiçbişey yapmama gerek kalmadan memur arkadaşlar öyle uyun görmüşler morgulus
Benden önceki sahibinin marifeti anladığım kadarıyla
oguz1134 yazdı:Bu delmece yaylasında kalacak yer problemini nasıl çözdünüz.. :?:
Biz normalde her gittiğimiz kampta genelde çadırda kalırız. Olmadı arabada (şimdiye kadar sadece 2 kez kaldık)
Delmece'de ise pek çok yayla evi var içerisinde kıymetli bir eşya olmadığı için kapısına kilit vurulmamış mütevazi kulübeler şeklinde. Ev dediğime bakmayın içerisinde bizim şömine niyetine kullandığımız ama aslen yemek pişirme amaçlı olduğu için görsel ve psikolojik etkisi dışında ısınmamıza neredyse hiç etkisi olmayan bir ocak ile birkaç derme çatma raf dışında hiçbir şey yok. Bir de camı var o da kırık dolayısı ile oraya gerdikleri brandanın arasından püfür püfür rüzgar esiyor içeriye. Aynı esinti tahtaların arasından da geliyor morgulus

Geçen sene yaptığımız gibi bu sene de evin içerisinde kurduk çadırımızı. Böylece hem yağıştan etkilenmedik hem de rüzgardan. Jack Wolfskin Yellowstone II çadırmın ısı yalıtımı yabana atılmayacak kadar fazla. Carrefour'dan 70 liraya alınma çadır ile olmaz bu iş morgulus

Diğer bir çift (kampçılık deneyimi ve donanımı hayli iyi olan) arkadaşlarımız ise Vaude Space II çadırlarında mışıl mışıl uyudular dışarıda

Diğer bir çift ise karşıdaki evde ve diğerleri de onun yanındaki evde kaldılar... (Toplam 9 kişiydik)
oguz1134 yazdı:gitmişken birde kaplıcamı yapsam dedim yalova termal fiyatlarına göz attım :arrow: hafta sonu için :arrow: 3yüzlü 5yüzlü rakamlar geciyor :!: = 2gece uyku 1000tl.. yuhh
Ahhh ahh Oğuz abi yağmur çamur iyi güzel ama arkasından şöyle sıcacık sulara bıraksak kendimizi diye ben de hep hayal kurup dururdum ama şimdi senden bu rakamları duyunca aman dedim yuhh

4L
SITE ADMIN
İletişim:

10 Oca 2013 17:22

Ben freelander, discovery 4, Tucson vs, Duster, Terios gibi bir çok yeni nesil 4x4 ü kullandım hemen hemen hepsinde benzer sistemler var. Eğerki kafayı bozup modifiye etsen, kıyıpta parça fiyat vs düşünmeden araziye soksan, hepsi başarılı arabalar Traction Control yada paraleli sistemler gerçekten çok başarılı . Orta kilit düğmesi de çok başarılı işler yapıyor. Butün mesele büyük lastik takmakta. Geçen gün yakıt alırken, Kyron gördüm (ssangyong'un mercedese benzeyen modeli) adam yükseltmiş Federalleri takmış Low var LSD var...
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

“KAFE SUZUKİ - KURULUŞ 2007” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir