Suzuki Grand Vitara / Kapı Fitil Boşlukları

TAMAMLANMIŞ FOTOĞRAFLI ANLATIMLI YAPIM HİKAYELERİ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
transalpp
Onbaşı
İletişim:

Suzuki Grand Vitara / Kapı Fitil Boşlukları

23 Oca 2014 13:16

slm konuyu doğru yere açmışımdır umarrımm malum araziye çıktığımızda ister istemez kapı fitillerinde boşluktan kaynaklanan sesler var fitiller zamanla aşınıyor yumşuyor vs.

2000 Suzuki Grand Vitara / Kapı Fitil Boşlukları motosikletlerde kullandığımız ince benzin hortumunu bir ispirel yada tel yardımıyla komple fitilin yumşak olan ve içi hortumun yürümesine olanak sağlayan yerden içine komple yürüterek döndümm.

Ne kapı gıcırtısı nede ses kaldı kapıların ve bagajın kapanması tatlı sert oldu belki kapı tıkırtısı olan arkadaşlara hasbel kadar faydası olurr ......resim koymayı deniycem inşallah yapabilirimm. (Suzuki Grand Vitara / Kapı Fitil Boşlukları)
HAYATA DAİR PAYLAŞICAK ANILARIN YOKSA YAŞANMIŞLIKLARINDA Bİ ÖNEMİ YOOKKK.

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

Re: kapı boşlukları

23 Oca 2014 15:04

Elinize sağlık.
Aynı uygulamayı bir önceki aracıma (yeni kasa grand) akvaryum hava hortumlarını kullanarak yapmıştım ve yol sesi inanılmaz azalmıştı.
siz yaptıktan sonra acaba 2000 modellerde rüzgar veya yol sesi alma durumu oluştu mu?
Kapılar malum biraz zor kapanıyor sanki aralık kalıyor ve rüzgar uğultusu oluşuyor mu?
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
transalpp
Onbaşı
İletişim:

24 Oca 2014 10:30

slm evet bagaj braz sert kapanıyo ama braz esneyince normal olur kapılar normalden daha tatlı kapanıyo ama rüzgar sesi yok malumm kemer burgaz otobanınıbilirsiniz aracı orda 110 120 rası saldıgımızda gelen çok azda olsa lastik sesi rüzgar sesi yokk gelse duyardım ama bidahakine dikkat edicemm kapıların fitillerini sökmeden gres yagı yardımı sıvı sabunda olabilir onunla iteleme yöntemiyle yarım boy sağından yarım boy solundan geçirerek taktım akvaryum hortumu benzin hortumuna nazaran da biraz sert benzin hortumu yumşak oldugu için çok rahat olmuş ve belkide rüzgar sesini ondan almamış olabilirr...
HAYATA DAİR PAYLAŞICAK ANILARIN YOKSA YAŞANMIŞLIKLARINDA Bİ ÖNEMİ YOOKKK.

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

25 Oca 2014 01:49

eee olmadı şimdi..

suya girince sular içeriye nereden girecek... morgulus
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Grand Vitara / Kapı Fitil Boşlukları

27 Oca 2014 10:58

Düşününce 2000-2014 yaklaşık 14 yıldır kulanılan kapı fitili, değişmediyse zaten ekonomik ömürü dolmuştur. Bu taktik daha öncede duyduğum bizzat şahit olduğum başarılı bir yöntem. Lastiğin eskiyen kaybolan şeklini almasına yardımcı olup kapı ile kaporta arasındaki boşlukların hemen hemen eski haline gelmesine yarıyor, buda kapının hem yerinde oynama sesi,hemde rüzgar sesinin kesilmesine yarıyor..

Güzel bir paylaşım elinize sağık, ancak başımıza yeni bir iş daha çıkarttınız :) gidip kendi araçlarımıza aynısını yapıcaz, bir iş kalemi daha ekledik, geçenlerdede Fatih sağolsun, kapı tutucu revizyonu yaptı, onuda iş olarak ekledik..

Güzel paylaşımlar, fotoğrafda olursa seviniriz, paylaşım için teşekkürler elinize sağlık. 8-)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
fatih_VKZ
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

31 Oca 2014 10:19

benim de fitilleri hortumlamam gerekiyror. bende bu işi yapılacak listesine ekledim ;)
paylaşım için teşekkürler.
Fatih KAÇAN 1983
İstanbul
Linea
Corolla D4D

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

07 Şub 2014 09:58

Bastım hortumu içine gene kurtarmadı...Benim derdim rüzgar sesi değil, içeri su alması... morgulus
Araç eski olunca nereden bulacağız bu fitili? Daha önceden alan bulan var mıdır bu fitillerden Japon 3 kapı JLX' ine ?
e

Kullanıcı avatarı
Camur76
Onbaşı
İletişim:

07 Şub 2014 11:15

Araç su alıyordu benimde. HAsanpaşada dairesel kesitli kauçuk ama içi dolu esnek bir fitil buldum. İ.E.T.T garajının karşısında derenin yanındaki tamircilerin olduğu yolda Hırdavatçıda.
Sonuç mükemmel oldu. Araç kaputa kadar test ettim, gram su yok. Ayrıca kapılar toklaştı ve ses sıfırlandı.

Bu da testi;

iNsoMNiA yazdı:Bastım hortumu içine gene kurtarmadı...Benim derdim rüzgar sesi değil, içeri su alması... morgulus
Araç eski olunca nereden bulacağız bu fitili? Daha önceden alan bulan var mıdır bu fitillerden Japon 3 kapı JLX' ine ?
MITSUBISHI PAJERO 3.5 V6 A/T 5K
KTM 990 ADV

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

07 Şub 2014 15:40

Üstad bu Videoda kapının sadece altına ve çok kısa süreli su deyiyor su almaman çok normal.. Fitilleri eski haline getirmek hem ses hemde su izalasyonunda ciddi işe yarayacaktır(Kısa süreli su geçişinde) onda hem fikiriz. 8-)

O dereden ilk bahar döneminde 2007-2010 arasında çok geçtim, 1 Metre civarında ve yüksek akıntıda ayna kaput hizasında yusuf yusuf 3-4 kez geçtim morgulus ..akıntı arabayı yana doğru atıyordu öyle düşün yuhh ..su sadece kapı fitillerinden değil, koltuk altı tahliye tapaları gaz pedalının oralar stop altlarındakli pandizon altı havlandırmalardan dreksiyon altındaki kablo girişlerinden yani her yerden girer..Su girecekse girer yani morgulus

Fitiller 3-5 yıl sonra gebermeye başlıyor, 7-8 yaşında ise senin taktik işe yarar bende yapıcam yaza doğru. :)
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Camur76
Onbaşı
İletişim:

07 Şub 2014 18:32

Hakan, dogru ama eski hali ile direk su giriyordu kapilardan hemen bu gecislerde
MITSUBISHI PAJERO 3.5 V6 A/T 5K
KTM 990 ADV

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

08 Şub 2014 00:04

Üstad tabiki baya baya bir işe yarar hatta bende yapıcam..demek istediğim suyun girecek başka yerleride var yani yol buluyor..Fitil şisirme kısa geçişlerde kesinlikle işe yarar.. ;)
Site Admin

“SUZUKI MODİFİKASYON VE YAPIM HİKAYELERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir