Suzuki Jimny / Cd Çalar Arızası

SUZUKI ELECTRICAL - ELECTRONICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
kemalyazici
Er
İletişim:

Suzuki Jimny / Cd Çalar Arızası

10 Kas 2014 21:05

Merhaba,
Suzuki Jimny Aracımın CD çalarının bazı problemleri var. Cd yi içine almak istemiyor. Cd yi içeri çeken makara gibi bir sistem var dönüyor gibi dişli sesi geliyor ancak cd tam olarak yerine yerleşmediği için çalmaya başlamıyor. Cd çaların kapağını söktüm cdyi el ile içeri ittim cd yerine yerleşti ozaman çalıyor.

Okumada sıkıntı yok lakin cd yi içeriye çekme mekanizmasında bazı sorunlar yaşamakta. aynı şekilde cdyi çıkarırkende sorun yaşadı el ile ittikden sonra içeriden çekip aldım. Acaba bu aygıtı tamir edebilecek bir yer varmıdır. sorun o makara sisteminde ( fotoğraftaki siyah kısım, yada oraya mekanik sağlayan dişlilerde ancak gözle gözüken bir kırıklık yok). konu ile ilgili deneyimi olanlar veya tamirci tavsiyesinde bulunabilecekler çıkarsa sevinirim.

CD çaların bu kısmını söktüm aldım. sadece radyo dinliyorum. gerçi artık cd de kalmadı multimedia ekranlar çıkmış. çinde 150 dolar bizim burada 1200 tl. insan göz göre göre de kazıklanmak istemiyor. arada derede kaldık işte.

saygılarımla.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kemal Yazıcı
2006 Suzuki Jimny MT
1993 Skoda Forman Lx

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: Jimny Cd Çalar Arıza

11 Kas 2014 08:14

Kemal merhaba,

Aynı sorun bende de oluştu.

İstanbul'da tamir yapan yerler var ama konuştuklarımın çoğu tatminkar cevaplar vermedi. Aylarca sadece radyo dinledikten sonra gaza gelip Navitech'in uygun fiyatlı double din bir cihazını alıp taktım. Ondan da memnun değilim o ayrı. Benim önerim birazcık paraya kıyıp Pioneer, Sony vs. gibi kaliteli markalardan bir double din cihaz edinip takmak olur. Adam gibi müzik dinlersin. Bu teybin üzerine emek harcamaya pek değmiyor.

Eğer mutlaka bunu yaşatmak istiyorum diyorsan orjinal teybin sadece CD sürücü çin'den bulunabiliyor. Ben buldum ama 50$ + 30$ shipping ödemek zoruma gittiği için satın almadım. CD çaların yassı kablosunun girdiği devrenin köşesindeki kodu aliexpress.com'da aratırsan mutlaka bir sonuç bulabilirsin. Teybin markası Clarion. Hatırladığım kadarıyla CD sürücü markası NEC olmalı. Aynı sürücü Peugeot'ların fabrikasyon teyplerinde de kullanılıyormuş.

Umarım bir kaç ipucu verebilmişimdir.
Barış Balta / 38
2005 Grand Vitara 1.6 AT 3K / Gently tuned.
Şişli / İstanbul

Kullanıcı avatarı
kemalyazici
Er
İletişim:

11 Kas 2014 10:53

Barış Bey,

Cevabınız için teşekkür ederim. Biraz dediklerinizi araştırayım bende, bu sırada radyo dinlemeye devam..

iyi günler.
saygılarımla.
Kemal Yazıcı
2006 Suzuki Jimny MT
1993 Skoda Forman Lx

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

11 Kas 2014 14:06

orj ana üniteleri

modvi elektronik yapıyor ..yani diyelimki..aracınızın markası opel gittiniz serviste söküyorlar..buraya yolluyorlar orda yapılıp serviste geri takılıyor..gibim..

http://www.modvi.com.tr/?page_id=915

:arrow: listede suzuki yok.. :roll: yapamazlar degil...arayıp bilği alın didim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
kemalhanoray
Onbaşı
İletişim:

Re: Suzuki Jimny / Cd Çalar Arızası

04 Oca 2015 17:35

Hocam selamlar başlığı yeni gördüm bende bir iki kelime yazmak istedim.aynı sıkıntı bende de vardı suzuki serviste söktüler onarım için istanbula yolladılar içine toz kaçıyor araziye giriyorsunuz o yüzen böyle oluyor diyip onarıp yolladılar 1 ay sonra yine aynı ve yine aynı senaryo falan filan sonunda bende navitech dtv-8600 modelini alıp bu dertten kurtuldum vallahi :)
Kemalhan Oray / 1989
Adanoff Bsk Yard.
ADANA / TB5PKO
Suzuki Jimny 4" 4xFourArt
Honda CBF 600 SA ABS
Adana Off-Road Kulübü

http://www.facebook.com/groups/181299461921639/

(: ǝɯ ɹǝʌo lloɹ ؛ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

Kullanıcı avatarı
alper*52
Er
İletişim:

04 Oca 2015 22:48

Bu sorun 2005 model GV aracımda da var ve hala devam ediyor. Çözüm olarak 50 tl'ye Kasetçalara takılan, sd kartlı, şarjlı (çakmaklıktan şarj oluyor) ve kaset görünümünde olan mp3 çalar aldım. Sd kartı dolduruyorsun, kasetçalara takıyorsun, cd kalitesine yakın sesi var. CD çalara ihtiyacım kalmadı morgulus
Alper KILIÇKAYA/Ankara/Yaş 33
2005 Mitsubishi Pajero 3.2
AB rh (+)

Kullanıcı avatarı
kemalyazici
Er
İletişim:

11 Şub 2015 10:51

Herkese selam ,
Uzundur giremiyordum konuya atılan msjları yeni gördüm. Cd çaları söktüm evde duruyor öyle sadece radyo dinliyorum bu aralar. Çinden aux girişi yapan bir aygıt gördüm ondan alıp aux girişi sağlayıp öyle devam edeceğim sanırım.

teşekkür ederim .
Kemal Yazıcı
2006 Suzuki Jimny MT
1993 Skoda Forman Lx

Kullanıcı avatarı
kemalyazici
Er
İletişim:

11 Şub 2015 10:54

kemalhanoray yazdı:Hocam selamlar başlığı yeni gördüm bende bir iki kelime yazmak istedim.aynı sıkıntı bende de vardı suzuki serviste söktüler onarım için istanbula yolladılar içine toz kaçıyor araziye giriyorsunuz o yüzen böyle oluyor diyip onarıp yolladılar 1 ay sonra yine aynı ve yine aynı senaryo falan filan sonunda bende navitech dtv-8600 modelini alıp bu dertten kurtuldum vallahi :)
Kemal bey,

navitech 8600 nasıl durdu aracın içinde acaba bir fotoğraf atabilir misiniz mümkün olursa? Bende sizin yorumunuzu gördükten sonra merak ettim.

teşekkür ederim.
Kemal Yazıcı
2006 Suzuki Jimny MT
1993 Skoda Forman Lx

“SUZUKI ELEKTRİK - ELEKTRONİK” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir