AT şanzıman açılacaktır...tavsiyelerinizi rica ediyorum.

SUZUKI ARAZI, SANZUMANI VE AKTARMA HK. SORU VE PAYLAŞIMLARINIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

AT şanzıman açılacaktır...tavsiyelerinizi rica ediyorum.

24 Eki 2013 15:50

jlx i satmaktan da hazır yapılı almaktan da xl7 fantazisinden de vazgeçtim- başlıyorum eldekini yapmaya

tabi önce bakım onarım sonra modifiye..

at şanzımanım geri viteslerde azar azar kaçırmaya başlamıştı zaten 6 aydır ( ilk hareketi almakta gecikiyor daha doğrusu..harekete geçtikten sonra sorun yok, gaza ilk basmada ilerlemiyor- tıpkı vites boştaymış gibi boşa gaz yiyor- 3-4 saniye sonra yürümeye karar veriyordu) :arrow: devam ediyor..hele hele eğim varsa iyice gıcık ediyor..

ileri kalkışlarda hiç yoktu bu durum ama- artık başladı malesef....

ayrıca en az son 2 aydır performans kaybı hissediyorum... ovuz abim demişti vaktiyle- şanzıman yolcu olunca son hız da düşer- çekiş de azalır gibi birşeyler.. koruma moduna mı geçiyor yoksa kerata kendisini :roll:

neyse...zaten şanzımandan yağ da damlatmaya başladı bir aydır...( 1 litre yağ eklemem en fazla 15 gün sürüyor yuhh yuhh yuhh

bu tam otomatik işi uzun bir araştırma gerektiriyor diye düşünüyorum - zira ;
:arrow: hem ehil ellerde yapılmalı-
:arrow: hem de kazık yenmemeli
:arrow: türbün ( adı her neydi unuttum- yağı basan zıkkım) açılıp içi yenilenmeden temizlenmeden at şanzımanı yaptırıp toplamak ahmaklık olur gibi bir fikir edinmiştim vaktiyle " üstadım oğuz abiden "
:arrow: orjinal parça kullanılmalı vs vs... şimdiye kadar toparladığım bilgiler ışığında bu kadar ..

bostancı sanayide ismini unuttuğum bir tam otomatikçiden bahsediliyordu- KESİNLİKLE BİR NUMARADIR DİYE

bir de topkapıda bir yer olması lazım- adını unuttum -internette okumuştum...

iç tamir takımını ebay gibi uygun tedarik yolu var sa oğuz abi gibi ebaykoliklerden yardım isteyebilir miyim- sadece işçilik karşılığı anlaşıp parçayı ben tedarik etsem ? yan sanayi kullanılma riskini de engellemiş olurum..

fikir ve önerilerinizi bekliyorum dostlar..
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

Re: AT şanzıman açılacaktır...tavsiyelerinizi rica ediyorum

24 Eki 2013 15:53

hadi hayırlısı.. ;)
seninkiside algida şemşiyesine gönecek be reis... morgulus
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 15:59

ozdemirbrs yazdı:hadi hayırlısı.. ;)
ürkütmesene abi ayıp değil mi morgulus morgulus morgulus morgulus

canımız sağolsun naapalım..senden haber çıktı mı?

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

24 Eki 2013 15:59

Hocam geçmiş olsun bostancı sanayi gün otomotiv avni ustadır senin dediğin yer zaten gidince ne kadar iş yaptıklarını görürsün ama ucuzcu değildir bildiğim kadarıyla
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 16:02

e.deren yazdı:Hocam geçmiş olsun bostancı sanayi gün otomotiv avni ustadır senin dediğin yer zaten gidince ne kadar iş yaptıklarını görürsün ama ucuzcu değildir bildiğim kadarıyla
hıh- tamam- avni usta- hatırladım ismini...bir akrabamın tam otomatik audi a3 ü şanzıman kitleyerek uzun yolda bırakmıştı

istanbulda 3 ayrı yerde tam adam edemediklerini- bi dünya gereksiz para harcadıktan sonra avni ustayı duyduğunu ve arabayı 2 gün içinde sıfır sorunla ve garanti vererek teslim ettiğini söyledi..

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

24 Eki 2013 16:03

reis67 yazdı:
e.deren yazdı:Hocam geçmiş olsun bostancı sanayi gün otomotiv avni ustadır senin dediğin yer zaten gidince ne kadar iş yaptıklarını görürsün ama ucuzcu değildir bildiğim kadarıyla
hıh- tamam- avni usta- hatırladım ismini...bir akrabamın tam otomatik audi a3 ü şanzıman kitleyerek uzun yolda bırakmıştı

istanbulda 3 ayrı yerde tam adam edemediklerini- bi dünya gereksiz para harcadıktan sonra avni ustayı duyduğunu ve arabayı 2 gün içinde sıfır sorunla ve garanti vererek teslim ettiğini söyledi..
http://www.otomatiksanzuman.net/

burdan ulaşırsın
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

24 Eki 2013 16:04

Hoca hayırlı olsun,
Başlamak bitirmenin yarısıdır derler...
Bilmeyerek aşağıda bir kaç kelam yazacağım.

Düşündüğün orjinal parça durumuna katılıyorum fakat usta sadece işçilikl kabul edermi kısmı için hiç bir fikrim yok... Oğuz Abi ekürin burada sanırım yardım bekliyor morgulus morgulus morgulus

Ebay parça bulduktan ve siparişten sonra varışa müteakip sorun olursa syt gümrük vs yüz yüze görüşelim morgulus

Kolay gelsin
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

24 Eki 2013 17:01

Hocaaaaa kolay gelsin, Allah bol para versin kardeşim... ;)
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
TARDUK
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

24 Eki 2013 17:06

ozdemirbrs yazdı:hadi hayırlısı.. ;)

benim bildiğim reis şanzıman vs tanımaz açar kendi yapar :) :) :)

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 21:00

:arrow: AT şanzıman açılacaktır...tavsiyelerinizi rica ediyorum. :!: başlığa bak hizaya gel.. morgulus

ebaydeki linkleri ver de bi göz atalım.. ;) bence o parçalar orijinal değil..yan sanayii..çinli taywanlı vs..aynı parçalar burda maslak ve taksimde mevcut..ve kit halinde takım satılmazlar.. :!: balatalarını,contalarını ,filitresini,
vs alıcan adam sana diycekki kemer gibim bi dalgası var bunu almıyacanmı diye uyaracak vs ebayde bi uyaran olmaz eksik kalabilir ve 30günü aşar gümrüğe girer..ama nasıl çıkar %20-25 gibi fatura bedelinden yada onların belirlediği bi bedelden gümrüğe tabi olur fazla cart curt edersen kızıp geri yollarlar vs
adını unuttuğun dalga tork konvektörü..tirbün..
temiz çıkma bul derim şansa denk gelirse 2 dakkada hallolur ..kompilene.. ;) cıkmanında tribününe bi parmak attırırsan daha hoş olur.. :)

Suriye ,kilis ,Bulgaristan ,Yunanistan da komple çıkma şanzıman seçenekleri hesaplı olabilir .. 8-) ama kırmızı yazdığımı boş ver diğerlerine bak derim.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 21:46

yav bu akşam baktım yağına tekrar - çubuğun aynı seviyesinde duruyordu :arrow: :roll: :roll:

bayramdan 2-3 gün evvel koydumdu 1 litreden biraz az. ayın 11 inde koymuş olsam - 2 hafta dolmuş nerdeyse..şu an eksilme yok- yada çubuktan anlaşılamayacak kadar az.. olur mu böyle bir şey ?

arabanın altında damlama var ama- biri baktı motor yağı dedi - biri baktı şanzıman dedi bayramdan evvel

geliş yeri şanzımanın motora bağlandığı yer ...aradan bi keçe mi ne değişecek demişti murat usta 6 ay evvel- buradan motor yağı gelir demişti- şanzıman yağı gelmez..

sonradan şanzımana 2 kere 1er litre yağ eklemk zorunda kalınca ben de inanmaya başladımdı şanzıman yağı olduğuna..

neyse bakıllcak gari...

oğuz abim - tamam - ebayı geçtik , buralardan bakarız -alırız- HAKLISIN DA, ÖYLE DÜŞÜNMEMİŞTİM - HATA-EKSİK VS. SORUN OLUR-istanbuldan alınca bile oluyor çoğu zaman ve değişme ya da ek parça alma işi trafik yüzünden ertesi güne bile kalabiliyor...

TORK KONVERTÖRÜNÜ :arrow: maslakta atatürkte adını unuttum bi yer var web sitesinde okumuştum,

güzelce açıyorlar -içini temizliyorlar-disk misk zerzavatını değiştiriyor ve sonra tekrar özel bir şekilde lehimleyip mi kaynakla mı ne kapatıyorlarmış - bu iş ve işlemleri garantili yapıyorlarmış - parasını sormadı ama yarın arar sorarım..

çıkma bulacağım konvertöre güvenene kadar- kendiminkini sıfırlatmak daha akullıca geliyor-daha garanti ( TABİ SIFIRLATMA FİYATINI DAHA ÖĞRENMEMİŞ OLMAM DA BUNDA ETKEN OLABİLİR :roll: :roll: )

KOMPLE ÇIKMA ŞANZIMAN :arrow: kulağa hoş geliyor ama - nasıl güvenilir ki abi buna? benim şanzımanın şu anki haline yakın verimlilikte-hatta belki daha beter çıkmayacağının garantisi var mı ki..

benim şanızmanı da almak kaydıyla acaba tahminen kaça verirler bir fikri olan var mı ?

ovuz abim pirim : kaba taslak neler değişiyor bunun içinde ? tahminien kaça mal olur sence bana?

( yaptırma sat deme abi- satsam da ben kimseyi kandıramam * böyle iteleyemem - sonuçta belirtiler başladı ve bu şanzıman yolcu...

3 kuruş kar edecem diye kimsenin vebalini ahını alamam...yaptırırım- binerim :arrow: o kadar uğraşıp para harcayıp adm ettikten sonra zaten satsan hakkını kurtarmaz- yenisini alsan yaptırdığına güvenir gibi güvenemezsin..

bu arabaya 4-5 yıl binilecek yani özetle...kaçarı yok...

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 21:59

bi seçenek daha var .. ;) kavgada yumruk aranmaz iyi bi sopa yemeyide göze almışın..

yetkili servizten orcinal tamir takımı ne tutar kac yılda gelir vs bi öğren..derim ..belkimde sonra demirbaşa yazar ömür boyu binersin.. :)

bide sandıkta tirbünle beraber bu kaç kuruşmuş.. :?:

fiyatları öğren sonrada fiyatı veren serviz yetkili sine hemen 10 puanlık uzman sorusunu yönelt % kaç iskonta yaptın abiçim.. de yapmadım derse ne yapcan peki :?: :arrow: liste fiyatı bu olmaz vs diye bi bağlama solo ,bateri solo vs. geçiver.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 22:14

yetkiliye verr diyon yani :) utanma utanma utanma

bi sorah da bakah , olmadı her zamanki gibi yetkisize veririz morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
kaanka
MODERATOR
İletişim:

24 Eki 2013 22:44

Ver kurtul Hoca... morgulus morgulus morgulus
Alper Kaan Ka...
Yaş / 41

Mitsubishi L200

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 23:01

sorandan para almıyorlar :!: korkma bişiçik olmaz. morgulus

nerde nasıl ne alıp verdiğinde tamamen senin şahsi tercihin sevgili ekürim..biz karışamayık.. :roll:

yetkililerle önceden haşır neşir olan arkadaşlardan yardım iste beraber giderseniz faydası falan olur ;) tam kaçacakken o tutar vs.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 23:06

kaanka yazdı:Ver kurtul Hoca... morgulus morgulus morgulus
kolaysa sen ver morgulus morgulus morgulus

vermek Allah'a mahsustur , ver kurtul akepeye syt syt syt

geçen gün hesap ettim , kızımın doğumuyla aniden ve hazırlıksız olarak araba ihtiyacı hasıl olduğunda tarih kasım 2007 idi..

bir tempraya sarıldık günü kurtardık-station wagondu -iyi iş gördü 2yıl... toplam maliyeti 16000 lira " cık " :roll: oldu..

aynısının 2.0 16v olanına sardım kafayı -beygirmakinesi...onu aldım- 3 yıl da ona bindim.. 18000 lira "cık " syt maliyeti oldu

sonra ilk aşkım olan off roada dönüş ve bu vitara... maliyet şu an için 23000 lira "cık " yuhh

toplam maliyet 57 bin "cik" morgulus morgulus

bunu şu dakka hiç ellemeden bu haliyle satsam mevcut arızalarını - eksiklerini yaptırmadan :arrow: 15 000 veren olursa iyi..

57-15 : 42 bin lira 6 yıllık arabaya binme giderim morgulus morgulus morgulus ( vergi- sigorta-muayene ve yaklaşık 100bin km de yaktığım 30 bin hariç :) yuhh yuhh yuhh onları da eklersen bir yüzlük morgulus morgulus morgulus

"koyar mı? " "thomas'a ghomaz " morgulus morgulus morgulus ( manevi anlamda yani...)maddi olarak goduğu ortada...

gerçi 6 yılda teptiğim yolları taksi-otobüs-uçakla tepseydim 100 bini yine teslim ederdim herhalde..hatta yetmezdi..

dolayısıyla- ben kardayım halen... morgulus morgulus morgulus

rahatlığım ve aldığım keyif de cabası ;) ;) ;) ;)

var mı hesaba itirazı olan :?: :?: :?:

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 23:24

hocam sen modiren matematikmi okutuyon .. :?: ben bi ondan bide senin işinden anlamam.. :roll:

eski tempraları yeni sahiplerine parasız beleş mi verdin de üst üste topluyon çözemedim aritmetik bölümünü.. :roll: şekil buysa aracına talibim janzımansızda olsa.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Eki 2013 23:32

yok abi ikisini toplasan 14 bin küsüre sattım tabi.... onları da çektiğim kredilere - kartlara ödediğim faiz dağlarına say be abi :)

normal matematiğe göre tabi 42 değil 28 olur kayıp...sen bana sor ama cebinde hazır olmayan 42 : çek çevir -ordan al buna yama - al takke ver külah yöntemiyle dağıtınca gerçekte kaç liraya geliyor.. morgulus morgulus

neyse kendi konumu şeettim diye hakan kızcak - konuya dönelim lütfen ;) ;)

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

27 Eki 2013 11:12

Ne ettun son durum nedir hocam, balata kaç para işçilik kaç para kim ne nedir nerededir, merak ettik.. hiç otomatik aracım olmadı kim iyi yapar bilemem..Hocam çalışmadığım yerden sordun :)
Site Admin

“SUZUKİ ŞANZUMAN / SUZUKI TRANSMISSION” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir