Anneler Günü Kutlaması / Menekşe Yaylası (12 Mayıs 2013)

MARMARA BÖLGESİNDE YAPTIĞIMIZ GEZİLERİMİZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Anneler Günü Kutlaması / Menekşe Yaylası (12 Mayıs 2013)

13 May 2013 22:27

Bu sene anneler gününde farklı bir şey yapalım dedik ve annelerimizi piknik yapmaya götürdük. Bizi tanıyanlar bilir piknik dedik mi minimum 30-40 km. dağ yolu aşar 1000 metreden aşağı bir yer beğenmeyiz morgulus

Bu sefer de tercihimiz son zamanlardaki gözde mekanımız Menekşe Yaylası oldu yine (Daha geçen hafta orada kamptaydık, topladığımız kuru dallardan artanlar duruyordu. Bir de börtü böcek kuş yesin diye bıraktığımız yumurta kabukları morgulus

Pazar sabah evde kahvaltı faslının ardından düştük yola ama önce Maltepe'den annemi sonra da Gölcük'ten kayınvalidemi alıp dağ yoluna sapmamız öğleden sonrayı buldu. Daha bir de sofra kurup mangal yapması var. En az 1 saatlik dağ yolu da cabası. Henüz Bahçecik merkezi yeni geçmiştik ki tek hücreli (yani beyni olmayan) bir canlı tarafından sevk ve idare edilen devasa bir kamyon ve yarı canlı bir organizma olan muavini yüzünden günümüz kabusa dönüştü. Adamlar kamyonun sırtına bir konteyner yüklemiş hesapsız kitapsız çıkmışlar yola. Yolumuzu tıkadıkları yetmezmiş gibi elektrik, telefon, telgraf, çit, tel, duvar ne varsa kıra döke geçiyorlar... neyse ki uyanık davranıp gps yardımı ile arka mahalleden kestirme bir yol bulduk önlerine çıkan. Geri vites ve tapagaz dolandık etrafından. İnanmazsınız ama yollarımızın kavuştuğu yere aksiyon filmlerindeki sahneleri aratmayacak bir tempo ile dalıverdim ve bırak saniye farkı salise farkla milimetrik sıyırmayla önüne atladım kamyonun. Ben eniştemin arabasını kullanıyordum. Bizim arabayı ise Dilek (eşim) sürüyordu ve maalesef o arkada kaldı. Dedim ya kamyonu kullanan tek hücreli yaratıkta suç yok bütün kabahat yarı canlı bir yaşam formu olan muavinde syt

Başladık beklemeye. Tek hücreli canlı ve diğer yaratığın becerilerini(!) izlemekten sıkılınca mecbur B planını uygulamaya koyduk. Yaylaya giden yolun neredeyse yarısını tepip diğer bir yoldan Bahçecik'e geri inmem nerdeyse yarım saat sürdü. Dilek de o sırada bir ağaç gölgesinde beni bekledi mecburen. Sonra tüm o yolu tekrar geri dönüp tozlu topraklı dağ yollarından Menekşe Yaylası'na vardığımızda güneş ağaçların arkasına düşmeye başlamıştı bile

İlk işimiz ateş yakmak oldu

Resim

Ardından annelerimize hediyelerini verdik. Pek bir mutlu oldular

Resim

Resim

Bu sefer piknik ortamımıza biraz keyif katalım dedik ve yoldan semaver alıp getirdik yanımızda

Resim

Çocukların oyun alanı bizim arabanın tepesi

Resim

Sonra bir misafirimiz geldi. Çoban köpeği

Resim

Ardından da sürünün kendi

Resim

Köpeğe ne verdiysek doymadı

Resim

Çocuklar kuzuları pek sevdi

Resim

Dönüşe geçmemiz alaca karanlığı buldu tabii. Şehre inip otoyola girdiğimizde eve gece yarısından önce varamayacağımızı anlamıştık. Hereke civarında başlayıp kilometrelerce devam eden sıkışıklığa Dilovası'na kadar tahammül edip E-5'e kaçtık ama nafile orada da yol çalışması varmış :(

Eve gelip kıçımızı koltuğa attığımızda saat 2:00 falandı. Ama gerçekten enfes bir Pazar günü yaşadık. Annelerimiz çok keyif aldılar bu işten. Hatırlarsanız kayınvalideyi geçen defa kışın çamurda götürmüştük yaylaya. Bir iki defa arabayı yan yatırıp vinçleme falan yapmıştık da kadıncağız tansiyondan gidiyordu az kalsın. Bu sefer de ameliyat dikişlerini patlatayım dedim olmadı. İşin ilginç yanı halinden memnun görünüyordu her ikisi de :)
Taner Eraslan (46) - İzmir , 98' Vitara 1.6 JLX 5 Kapı manuel
Önemli olan varmak değil yolda olmaktır...

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Anneler Günü Kutlaması / Menekşe Yaylası (12 Mayıs 2013)

14 May 2013 11:31

Taner eline sağlık, süper bir anlatım, dk dk oradaymışız gibi hissettirdin. Fotoğraflar nefis, yaz geldi artık yemyemşil ortam, doğada cidden huzur buluyor insan, ateşide yakmışsınız oh miss.. :P

Yanlız arabada ki sarsıntı, bozuk yol ve dikiş patlama muhabbetine çok güldüm morgulus morgulus Anneleri sağ sağlim eve götürdün sanırım.. morgulus

Taner bu tip gezi başlıkları ve paylaşımları çok seviyorum, bence buda örnek bir başlık, hem olayı özetliyorsun, hemde birsürü fotoğraf ile ortamı gösteriyorsun, eline emeğine sağlık :P

Başlığı okuyan arkadaşlardan da yorumlarını rica ediyorum..en azında güzel, fena değil gibi filan bişiler yazılabilir emek var ortada. :P

Mesajı atayım fotoğraflara birkez daha bakayım, Hacıllıya gelmeyecekler neler kaçıracak birkez daha göreyim morgulus morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

14 May 2013 12:05

Anlatım ve resimlerin üzerine bir de rota paylaşımı yapalım tam olsun :)

http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3600722" onclick="window.open(this.href);return false;

Bu gönderdiğim daha önce yaptığımız bir rota ama Bahçecik-Menekşe kısmı aynı. Tek fark dönüşte İznik yerine Aytepe üzerinden Yuvacık'a indik onun rotasını da yükledim az önce: http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=4482976" onclick="window.open(this.href);return false;
Taner Eraslan (46) - İzmir , 98' Vitara 1.6 JLX 5 Kapı manuel
Önemli olan varmak değil yolda olmaktır...

Kullanıcı avatarı
karaardic
Çavuş
İletişim:

14 May 2013 13:25

keyfiniz daim olsun...
Veteriner Hekim Emrah CELASİN
DT 1982 / ARh+ / Memleket Bursa/Bolu-- Şuan İkamet Kürtün/GÜMÜŞHANE
Kürtün İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
98 VİTARA JLX 1.6 16V 5K - ArMaDiLLo
UNLIMITED HUNTING !!!

Kullanıcı avatarı
SELÇUK AKAN
Onbaşı
İletişim:

15 May 2013 20:45

güzel bir gün geçirmişsiniz annelerimizin ellerin den öperim

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

15 May 2013 22:54

Nice anneler günlerine hep birlikte girmeniz dileklerimle diye başlıyorum,
Paylaşım o kadar güzel olmuşki gerçekten ordaymış kadar olduk.
Teşekkürler Taner Abi, en kısa zamanda birlikte de gitmek isteriz...
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

“MARMARA BÖLGESİ GEZİLERİMİZ ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir