ilginç yapımlar-çözümler bu başlığa....

İMALATLARIMIZ, UÇUK KAÇIK YAPIMLARIMIZ , YAPIM HİKAYELERİMİZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

ilginç yapımlar-çözümler bu başlığa....

19 Nis 2013 22:11

Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

Re: ilginç yapımlar-çözümler bu başlığa....

19 Nis 2013 22:15

bildiğin tuz - alkol ve haşere spreyi... bunu mutlaka denemem lazım morgulus

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

20 Nis 2013 08:52

reis67 yazdı:bildiğin tuz - alkol ve haşere spreyi... bunu mutlaka denemem lazım morgulus
Walla benim sol ön cam çizik içinde, denicem bende, 2 saatte yok edio diyo çizikleri de miktarları nekadar acaba... he bide benim evde detan böcek spreyi var böle açılıp dökülmüyor işe yararmı acaba :?: morgulus morgulus

denersen miktarları yazarmısın lütfen
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

20 Nis 2013 11:24

cam tamiri bence şehir efsanesi bi durum.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

20 Nis 2013 11:34

oguz1134 yazdı:cam tamiri bence şehir efsanesi bi durum.. morgulus
Valla denemekten zarar gelmez, baktım cam iicene bozuluyor, e zaten çizik içinde değiştiririm.. ama düzelirse yanıma kar kalır ;)
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

21 Nis 2013 01:00

othar yazdı:
oguz1134 yazdı:cam tamiri bence şehir efsanesi bi durum.. morgulus
Valla denemekten zarar gelmez, baktım cam iicene bozuluyor, e zaten çizik içinde değiştiririm.. ama düzelirse yanıma kar kalır ;)
sevgili oğuz abim-şehir efsanesi olma ihtimali bence de yüksek ama- belki delinin biri benden önce dener diye pasladım foruma morgulus morgulus

sevgili othar: hoca pirize işemez merak etme ( işese de sigortayı indirmeden işemez morgulus morgulus

bir elmasım var, bir de istediğim gibi çizebileceğim evden çıkma cam morgulus
hatta deneme manidar olsun diye sıradan bir çizik yerine "OSSURUHTAN CAM TAMİRATI" yazmayı düşünüyorum cama-becerebilirsem eğer
utanma

o zor gelirse en kötü ihtimal niki miki olmayan arkadaşın resim paylaşma başlığı gibi "DENEME BİR Kİİ " yazarım morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

21 Nis 2013 01:17

bu arada başlığa uygun olarak belirtmeliyim ki :

sitemizi-grubumuzu ve suzukiyi temsil eden brandam dilkiliyorrr ! yakında gelir...siteye foto koyarım- ilk buluşmada da ağaca gererim, beğenen olursa imalat bartında kayınpederimin atölyesinde... hesaplı olacağını tahmin ediyorum.. bakalım sonuca...

artı diğer planlar arasında olan kamp sandalyesi fizibilite aşamasında- o da yakında çıkar...alt yapısı için biraz zamana ihtiyacım var-imalat mı ithalat mı ? noktasında...

süprizler yaz gelmeden ortaya çıkmaya başlayacak inşallah...

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

21 Nis 2013 08:53

reis67 yazdı:bu arada başlığa uygun olarak belirtmeliyim ki :

sitemizi-grubumuzu ve suzukiyi temsil eden brandam dilkiliyorrr ! yakında gelir...siteye foto koyarım- ilk buluşmada da ağaca gererim, beğenen olursa imalat bartında kayınpederimin atölyesinde... hesaplı olacağını tahmin ediyorum.. bakalım sonuca...

artı diğer planlar arasında olan kamp sandalyesi fizibilite aşamasında- o da yakında çıkar...alt yapısı için biraz zamana ihtiyacım var-imalat mı ithalat mı ? noktasında...

süprizler yaz gelmeden ortaya çıkmaya başlayacak inşallah...
Hayırlısı olsun.. Kamp sandalyesi için şöyle bir durum var, piyasada çin malları (sağlamlar 4 senedir kullanıyorum) 15 ila 30TL arasında satılıyor. Sizinde bu fiyatlara maal edebilmeniz için çoooook sayıda yapmanız/satmanız lazım ki maaliyetini çıkarsın, he diosan ki üzerinde logo olacak bizim siteye satıcaz fln o zaman da insanlar 30TL ye zaten alıyorum logosuzda olsa olur diyebilir.. Bu bağlamda hazır ithalat daha mantıklı olabilir belki :?:

Ama şöyle bi fikir geldi aklıma, hali hazırda var olan bu sandalyelerin ucuzundan alıp, kumaşı değiştirilebilir, (kumaş nerdeyse koltuğu bir arada tutuyor). Metal kısmını üretmek maliyetli olabilir, heleki hafif ve sağlam olsun istersen. Sağlam bir kumaşla iş çozülüp bide logo fln (kaça gelir bilemem ama) 30-40 arası bi rakama bence çıkabilir..

Bu arada sadece kafamdakileri söylüyorum umarım yalnış anlamazsın utanma utanma
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

22 Nis 2013 00:14

estağfurullah neden yanlış anlayayım- fikirleriniz fikirlerime ilham olur sadece

bim denen menşeyi bozuk yer- her sezon başı 17- 25 lira arası bir rakama getirip satıyor- yeşil renk.fiyat uygun

kalite idare eder. vida tayfası tırt.ben hepsini söküp delikleri havşa ile genişlettim, somunlu civata taktım pul da koydum-3 sene kullanmayı başardım- kısacası modifiye etmeden fazla uzun değil ömrü :)

benim amacım logolu- bize özel- başka marka ve modellere de özel farklı-ayrıcalıklı sandalye. araştırma aşamasındayım henüz ama amacım kumaşsız sadece altyapıyı hazır alabilmek.
kafamı çok attırırlarsa altyapıyıda yaparım, - tüplü ve öfkeliyim morgulus
bildiğin boru nihayet. iki kıvırma işi var o kadar.tek sorun boru ekleri olan plastik parçalar,onlarda biraz öfke ve kararlılıkla imal edilebilir - ettirilebilir.basit bir yapısı var, sadece adetten kaynaklı maliyet olayı düşündürüyor. bakacaz

üzerine sağlam bir kumaşa baskı yapmak- bağlantıları sağlam ( civatalı sistem) yaparak kullanım ömrünü uzatmak.

tabii ki maliyeti bimden veya piyasadan alınacak çin malını geçer haliyle son kullanıcı için- ama sonuçta zevk meselesi bu, suzuki veya off road aşkıyla doğru orantılı olarak bu tip aksesuaralarda kişiye- gruba-markaya özel tasarımları kullanıp biraz daha fazla para ödeyecek insanların sayısı azımsanmayacak kadar bu camiada. bakalım, maliyet çıksın- keyfin sınırlarını aşacak düzeyde olursa vazgeçeriz sorun yok..

yanlız branda işi tutar bence. bir de sadece off roada girerken üstten takılmak için seyyar koltuk örtüsü var- logolu yine, ya da istenen her türlü yazı ve resim basılacak şekilde kişiye özel tasarımlı.. benimkinde off road yazısı olacak. s4x4tr ve suzuki logosu da.. isteyen arabasının resmini bastırır sorun yok...

bu da ilgi çeker diye düşünüyorum, her pazartesi koltuk temizletmek-ya da temizlemek- ya da çamur içinde gezmek

bu üç seçenekten de daha mantıklı görünüyor.silinebilir ya da kolay yıkanabilir naylonumsu- sentetik bir malzeme

fikir çok- çalınmadan icraata geçmek lazım morgulus brandadan başladık( bu da muhakkak ki düz beyaz sadece kenar dikimi yapılmış bir brandadan maliyetli olacak haliyle - baskı, baskılı kılıf vs. ama değer diyorum ( kendi adıma değer yani )

hayırlısı bakalım..

Kullanıcı avatarı
DERKMEN
Albay
İletişim:

22 Nis 2013 13:03

Benim fikrim geldi morgulus morgulus morgulus
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com

Deniz ERKMEN Yaş / 32
Göktürk / İSTANBUL
Mitsubishi L200 2009 Instyle AT
KARAKTERİM VE TAVRIMI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYINIZ
KARAKTERİM KİM OLDUĞUMLA İLGİLİDİR; TAVRIM "SİZİN" KİM OLDUĞUNUZLA

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

22 Nis 2013 14:24

DERKMEN yazdı:Benim fikrim geldi morgulus morgulus morgulus
acaba nedir nedir morgulus

“HOBİ / İMALAT / YAPIM HİKAYELERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir