2003 vitara hdı

SUZUKI - COMPARATIVE - REVIEWS - GENERAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
umitaydin87
Er
İletişim:

2003 vitara hdı

24 Ara 2012 10:59

Merhaba konuyu dogru yeremi açtım bılmıyorum ama yardımınız istiyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 879/detay/" onclick="window.open(this.href);return false;
üsteki linktekı araca nıyetlenıyorum 5664 mesaj attım 2 hasarı var çarpma dıyor km bilgisi 23/06/2009 108.267 12/10/2011 de 146.589 km sizce araç nasıl fiyatı duşurduler.Düşünceleriniz almak istiyorum sağolun.
Ümit AYDIN
B rh(+)

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: 2003 vitara hdı

25 Ara 2012 01:53

bence bakandan para almazlar bu aracı canlı gözle gör ve dinle derim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
umitaydin87
Er
İletişim:

25 Ara 2012 10:34

oguz abi sözun kulagımda küpe gidip bakıcam ama noşa gıtmek ıstemıyorum yarın bnm araca bırı gelıcek bakmaya satılırsa parayı dnkleştırıp gitmek ıstıyorum aracın yanına dedım gıbı sözlerın kuagıma kupe akıl bedava attım içine :)
Ümit AYDIN
B rh(+)

4L
SITE ADMIN
İletişim:

26 Ara 2012 10:03

http://suzuki4x4turkiye.com/viewtopic.php?f=77&t=3918" onclick="window.open(this.href);return false;

diesel uzun dönem izlenimleri
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

ramon61
Er

17 Şub 2014 00:32

Merhaba, forumu tesadüfen Vitarayı araştırırken gördüm. Doğru adres olduğunu düşünüp hemen üye oldum. Trabzon da yaşayan birisiyim ve burda dizel jlx ler bilinmiyor. Bilenlerde çok tatmin edici olmayan mazeretlerle dizelden uzak dur diyor. Sanırım en tatmin edici cevap Çağlar beyden gelecektir fakat ne kadar cevap o kadar aydınlık diyerek herkesten yardım bekliyorum. Suzukı özel servisine bilgi alma maksatlı ziyaretim sonucunda sadece elektronik karmaşadan bahsettiler. Sanırım forumda paylaşılmış olan şifreleme ile alakalı olan durumun tecrübesizlikle birleşmesi sonucu, gözlerde canavar olarak gözükmesi gibi bir şey. Bu benim ilk Vitara ve ikinci dört çeker tecrübeme doğru yol alışım. Birincisi Ranger 2,5 143 lük td canavardı. Şimdide dizelin zevki ve 2,0 td motorun 1,6 ya oranla performansı kıyaslamasında üstün oluşu beni dizele itiyor. Gönlüm 2,0 dizeldeyken ustaların bıçak gibi benzinli demeleri beni baya düşündürüyor.Acaba dizeldeki tek sorun bu şifremi? Eğer öyleyse anladığım kadarıyla en sağlıklı yöntemin beyinden iptalin olduğu çözüm şeklini Trabzon'da halledebilir miyim? Yada çözüm için tek yol sizin tecrübelerine şahit olduğunuz ustaların yolunu tutmak mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Ramazan Adanur(32) 0 Rh+ Boztepe/Trabzon

Kullanıcı avatarı
MudMonster
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

17 Şub 2014 10:32

ramon61 yazdı:Merhaba, forumu tesadüfen Vitarayı araştırırken gördüm. Doğru adres olduğunu düşünüp hemen üye oldum. Trabzon da yaşayan birisiyim ve burda dizel jlx ler bilinmiyor. Bilenlerde çok tatmin edici olmayan mazeretlerle dizelden uzak dur diyor. Sanırım en tatmin edici cevap Çağlar beyden gelecektir fakat ne kadar cevap o kadar aydınlık diyerek herkesten yardım bekliyorum. Suzukı özel servisine bilgi alma maksatlı ziyaretim sonucunda sadece elektronik karmaşadan bahsettiler. Sanırım forumda paylaşılmış olan şifreleme ile alakalı olan durumun tecrübesizlikle birleşmesi sonucu, gözlerde canavar olarak gözükmesi gibi bir şey. Bu benim ilk Vitara ve ikinci dört çeker tecrübeme doğru yol alışım. Birincisi Ranger 2,5 143 lük td canavardı. Şimdide dizelin zevki ve 2,0 td motorun 1,6 ya oranla performansı kıyaslamasında üstün oluşu beni dizele itiyor. Gönlüm 2,0 dizeldeyken ustaların bıçak gibi benzinli demeleri beni baya düşündürüyor.Acaba dizeldeki tek sorun bu şifremi? Eğer öyleyse anladığım kadarıyla en sağlıklı yöntemin beyinden iptalin olduğu çözüm şeklini Trabzon'da halledebilir miyim? Yada çözüm için tek yol sizin tecrübelerine şahit olduğunuz ustaların yolunu tutmak mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Sevgili ramon61 nicli arkadaşım konu hakkında yanlış yerdesin. Biz yeni üye olan arkadaşlardan öncelikle tanışma bölümünde bir başlık açarak kendisini tanıtmasını isteriz. İstememizin sebebi sevgi ve saygı çerçevesinde hitap etmek ve sizi daha iyi tanımak için. İmza bölümünü isim soyisim yaş yer araç bilgisi kan grubu şeklinde düzenlerseniz seviniriz.

Sorunuzun cevabına gelince dizel ile benzinin fiyatı hemen hemen aynı olan bir ülkede dizel araca 5-6 bin TL fazla para vermek bakımlarında 5-6 yüz TL fazla para vermek ve arıza anında fazlaca para vermek ne kadar mantıklı olur bilemem. Aldığınız dizel suzuki ile off-road yapacaksanız veya arazide olsun asvaltta olsun zorlayacaksanız yazık olur. Motorları çok güçlü olduğu için çabuk yıparatır ve çok masraf edrsiniz. Normal kullanımda yıllık 40bin KM yol yapmıyorsanız dizel araca verdiğiniz fazla parayı yakıttan amorti etmaniz 6 seneyi bulur. 6 yıl içerisinde yaptığınız bakımlarda benzinli araca göre fazla ödediğiniz paralar da cabası olur.
Selçuk TAVŞAN A Rh(+)
2000 Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 Otomatik
Memleket: HATAY/Payas
İSTANBULA DÖNÜŞ HAZIRLIĞI YAPIYOR

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

17 Şub 2014 11:33

vapur,,tren ,,kamyon,,otöbüs bunların niye benzinlisi yok .. :?: yoksam lpg uygunanamıyormu.. :?:

arazi aracının benzinlisi niye meşhur ben anlamadı.. :roll: :?: mazotlusuna niye kamyon gözüynen bakılıyoo.. yuhh

morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
MudMonster
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

17 Şub 2014 12:45

oguz1134 yazdı:vapur,,tren ,,kamyon,,otöbüs bunların niye benzinlisi yok .. :?: yoksam lpg uygunanamıyormu.. :?:

arazi aracının benzinlisi niye meşhur ben anlamadı.. :roll: :?: mazotlusuna niye kamyon gözüynen bakılıyoo.. yuhh

morgulus
Abi komyon gözüynen bakmıyorum bakımı ağır olduğu için arazide üzülmez yazık. Kamyonlar sürekli uzun yol yaptığı ve yük taşıdığı için güçlü olan dizel motor kullanmak zorunda. Hem yakıt hem güç meselesi. Düşünsene o kaa büyük motorun benzinli olduğunu bu adam ne kazanacak ki ozaman nakliyeler çok pahalı olurdu. Bak Alper Nakliyata o da kamyonunu dizel aldı nakliye konusunu o daha iyi bilir morgulus morgulus
Selçuk TAVŞAN A Rh(+)

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

17 Şub 2014 13:16

2000 devirde motoru bagırtmadan.. ;) güç verebilen motorlar mazotludur..

hani arazide gecemiyor takılıyor sonrada gaza basınça devri verincede küt sesi yapıyorya..o mevzu.. ;)

ben şimdi bekliyorum plastik yada aliminyumdan hafif olarak imal edilmiş mazotlu motoru.. :roll: demir dökümden yapılınça cok agır oluyoo syt

bunu gidip fransızlara bizzat ben anlatacam .. ;) kendi kendilerine anlıycakları yok.. yuhh

morgulus morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
MudMonster
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

17 Şub 2014 16:29

oguz1134 yazdı:2000 devirde motoru bagırtmadan.. ;) güç verebilen motorlar mazotludur..

hani arazide gecemiyor takılıyor sonrada gaza basınça devri verincede küt sesi yapıyorya..o mevzu.. ;)

ben şimdi bekliyorum plastik yada aliminyumdan hafif olarak imal edilmiş mazotlu motoru.. :roll: demir dökümden yapılınça cok agır oluyoo syt

bunu gidip fransızlara bizzat ben anlatacam .. ;) kendi kendilerine anlıycakları yok.. yuhh

morgulus morgulus
morgulus morgulus morgulus
fransızlar kendi karıları gibi araba yapıyor demi oğuz abi morgulus morgulus
Selçuk TAVŞAN A Rh(+)

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

17 Şub 2014 17:11

bu noktada tecrübe konuşur ;)

ben sadece motor larıyla ilğileniyorum ;) sadece pistonlu deyim de yanlış anlama olmasın.. o dediğini hiç kullanmadım.. utanma
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

ramon61
Er

17 Şub 2014 22:11

Ben arada çok uçuk fiyat farkı göremedim. En azından eskisi gibi 6-7000 tl fark yok. Temiz 2003 1,6 jlx ve aynı şekil 2,0 hdı arasında muazzam bir fark yok sanırım. Satış konusu haricindeolumsuz değil. Hdı araçlar oynanmadan binilmeye daha müsait geliyor bana ama şu elektronik problem işi çok düşündürücü.

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

18 Şub 2014 07:17

motor için bir adama gidip 500 tl civarı verince chip tuningle 20 + beygir fazlasını alırsınız..aynı adama 200-300 tl daha toka ederseniz şifreli calıştırma sistemini tarihe gömer..

bu motor pejonun yaptıgı ilk hdi motorlardan her yeri sensör vs..dolu o zımbırtıları günümüz dizel aracları hepsinde bozuyor..pejo parcacısından temini kolay.. ;)

sorun şu benim 20-30 yıldır suzuki işi yapan ustam var o na gideyim dediğiniz zaman iş karışıyor..fazla ugraştırdıgından sevmiyorlar..yapamadıklarından degil..yapmak istemiyorlar..dizelden anlıyan elinde aleti edevatı olan usta olunca problem degil..

en cabuk benim mazotluda bozulan bir şeyi örnek vereyim..debimetre akışmetrede deniyor..servisten alıçam derseniz 650 tl.. yuhh pejocuda orjinali 170.tl. :roll: cakması 100 tl..gibi ..neyi nerden alıçagınızı bilirseniz problem yok ..ama ben ugraşamam vereyim ustaya vaktim yok o ugraşşın yapsın derseniz hdi almayın derim.. morgulus

vitara hdi nin bosch parca kodları.. :arrow:
http://www.bosch-automotive-catalog.com ... ation=true
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

ramon61
Er

19 Şub 2014 01:42

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Sanırım benzinli bir model bakmalıyım. Çevremdeki insanlar grand 2,0 4cl benzinliden şaşma diyor acaba yakıt olayı çok yıpratırmı. Performansının beklentilerimi aşacağını tahmin etmek zor değil fakat 1,6 jlx ne kadar daha verimli olur yakıt olarak. Kafama takılan son soru otomatik vites grand ne kadar doğru bir tercih olur. Bu konudada tecrübelerinizi aktarırsanız sırada bana çok temiz bir vitara ayarlamanız kalıyor. Armut piş ağzıma düş oldu sanırım:)) şaka bir yana uzun süre tecrübe edilerek öğrenilebilecek pek çok bilgi birikimine sahip bir ortam. Suzuki ansiklopedisi olmuş burası tam bir kütüphane.

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

19 Şub 2014 06:29

:arrow: grand 2,0 4cl

böyle bi aracım olmadı.. :roll: olanların yorumları sitede var geriye doğru tarayın derim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

“SUZUKI - KARŞILAŞTIRMA - İNCELEME - GENEL KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir