SUZUKI VİTARAM İÇİN VİNÇ ALDIM ÖNERİLERİNİZ

SUZUKI ELECTRICAL - ELECTRONICAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
doruk
Er
İletişim:

SUZUKI VİTARAM İÇİN VİNÇ ALDIM ÖNERİLERİNİZ

06 Mar 2010 10:59

Sevgili Adminler,

Huma otodan aldığım Britpart vinçi aracıma taktırıcam ama Balıkesir gibi bi yerde yaşıyorum ve bu konuda ben dahil adam akıllı bilgisi olan usta yok. Vinç var araç var bilgi yok.

Tablayı şaseye neyle sabitleyelim? (argon, civata somun vs.)
Tablanın kalınlığı ne,
Lama mı profil mi kullanıcaz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
BECAUSE is THERE

4L
SITE ADMIN
İletişim:

06 Mar 2010 11:41

Doruk bize aracın kaç model, eski tip tampon mu yeni tip mi, bunları bilgi verirsen sana yardımcı oluruz, vinci tamponun üzerine mi koymak istiyorsun, tamponu kesmeye razıyım içine yerleştireyim mi dersin bunları söylersen burada beyin fırtınası yaratırız
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

06 Mar 2010 12:18

orjinal kendi tamponuna montaj istiyorsanız cok ugraştırıcı ve zahmetli bir iş olup 10 numarada usta istiyen bir iştir .
size gerekli förmülü veriyim.vincin uzunlugunu ölçün misal 60 cm geldi ise 65 cm uzunlugunda 6-7 cm derinliginde plastık tamponun içinde bulunan teneke tampon kesilerek oyulması gerekiyor buraya da 5-6 mm kalınlıgındaki vinc tablasının argon yada gazaltı kaynakla sabitltlenip tek parca haline getirilmesi gerekiyor ..tampon neticede kendini taşıyacak kadar saglamdır arabayı cekip cıkaracak saglamlıkta olmadıgından şase ye u demir ile bir vidalı baglantı atılıp m10 - m12 civata ile saglamlastırılması gerekiyor ,
camura fazla girecekseniz vinc elektırik kutusunu motor iç bölmesine ,az gireceksenizde üstünde bırakabilirsiniz.
plastık tamponunda vinc in geldigi yerleride kesilip boşaltılması işide var .
bu işin örnegini benim avatar resminde görebilirsiniz .
yada demir tampon alıp vincle beraber takarsınız 3k /5k baglantı şekilleri farklı olup uygun olanını sipariş edersiniz Caglar arkadaşımzın bu konuda üretimi var bildigim kadarı ile aksiyon ve atijip firmalarındada benzer ürünler var hepsinde fiyat 250 euro-500tl gibi aynı kaliteleri farklı olabilir mühim olan sac kalınlıgı ve boyasıdır .Caglar ile irtibat kurun 1-2 günlügüne istanbula gelin yardımcı olacaktır.
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
doruk
Er
İletişim:

06 Mar 2010 12:31

Aracım 3 kapı hardtop lu 1990 model Vitara

Şimdilik orjinal tamponu kestireyim diyorum. Zaten orjinal diil aldığımda taktırdım yumuşak bi plastik, kolay kesiliyor. Becerebilirler diye ümit ediyorum. İstanbul'a gelmem hayal gibi duruyor.

4L nin yaptığı işleri biliyorum ve beğeniyle izliyorum gönül isterdi İstanbul'a gelmeyi ancak birazda finans problemi yaratır İstanbul.
BECAUSE is THERE

“SUZUKI ELEKTRİK - ELEKTRONİK” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir