Koruma

SUZUKI AKSESUAR,PORT BAGAJ, SİS FARLARI, AYDINLATMALAR, TAMPON KORUMA VS. TÜM AKSESUAR VE DONANANIMLAR

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: Koruma

25 Eki 2011 21:59

cenk yazdı: Orjinal tamponun içerisindeki demir inanın bu demir tamponlardan daha sağlam ve araca daha çok zarar veriyor tamponlar genelde 2 mm düz sacdan imal ediliyor vinç tablası 5 mm saç mecburen o yüzden kolay ezilir şaseye çok zarar vermez 2 mm ama orijinal tamponun demiri deli gibi kat kat bağlantılar büküm ve dikişli kaynak direk şaseye veriyor darbeyi bu arada yanlış anlaşılmasın demir tampon iyi demiyorum sadece olanı söylüyorum sonuçta kaza esnasında mantıklı düşünürsek orijinal tamponda içinde demir barındırıyor
İtirazım yok, aynen katılıyorum.
Konuya bilir kişi ve sigorta eksperlerinin bakış açısından girdim. Genelde işgüzarlık peşinde olacakları için, işin mantığından uzak davranıp plastiğin içindeki demiri görmezden gelebilir ve raporlarında "senin tamponun yüzünden bu kadar hasar var" diyebilirler.

Bir de şu var:
Sağdan soldan duyduğum kadarıyla çeki demiri harici aksusarları ruhsata işletmek pek mümkün değilmiş. Çünkü yasada ilgili madde yokmuş.
Hazır konuya değinmişken sorayım. Yükseltme kitinin muayenede sıkıntı çıkarmadığını duyuyorum. Demir tampon ve vinç ile de pek sıkıntı yaşanmıyor diye duydum. Gerçi TÜV onay belgeli hiç bir ilaveye sıkıntı çıkaramazlar ama muayenelerde nasıl oluyor bu iş. Sorun çıkaran çok istasyon oluyor mu?
e

cenk

25 Eki 2011 22:25

Belli bir standart yok kimi yerde karışmıyorlar kimi yerde karışıyorlar tamamen şansla ilgili ben eski aracımla girdim aynen resimdeki gibi fren harici sıkıntı olmadı
Resim
Kereme ise problem çıkardılar

Kullanıcı avatarı
drsez
Er
İletişim:

26 Eki 2011 00:08

Objektif bişey yok demek ki.
Sezer Çınaroğlu
Suzuki Grand Vitara 2005 3K

ByBira
Mareşal
İletişim:

26 Eki 2011 08:19

Kerem'in Vitara'sına Hadımköy istasyonu proje istedi geri gönderdi
İki gün sonrasına Dudullu istasyonundan yeni randevu aldım yeni harç yatırdım, tek seferde geçti
Tamamen istasyon görevlisinin iki dudağının arasından çıkacak kelama kalmış iş syt

Kullanıcı avatarı
drsez
Er
İletişim:

26 Eki 2011 08:37

:(
Sezer Çınaroğlu
Suzuki Grand Vitara 2005 3K

“SUZUKI AKSESUAR SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir