oil catch tank ( yag yakalama kutusu)

SUZUKİ MOTOR HAKKINDA SORU VE PAYLAŞIMLAR

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: oil catch tank ( yag yakalama kutusu)

13 Haz 2014 01:40

yakıt + serin,soguk,soğutulmuş hava performans demek.. ;) az yakar cok gider demek.. :!:

bkz gogıl intecooler.. :arrow: ne işe yarar.. :?:

:arrow: https://www.google.com.tr/webhp?hl=tr&t ... 4%9F%C4%B1

:arrow: https://www.google.com.tr/webhp?hl=tr&t ... 4%9F%C4%B1

110<>150 derecelerdeki motor yagı ile beraber motora 100 derecelik bi hava girmesi iyi veya hoş degil dedim.. ;)

motor yagını yag pompası basınçlı olarak lazımlı her yere yollar.. :?:

siboblarda,kapak içinde ve pistonların tepesinde kurum birikmesine yardımcı olur.. :idea:

buji leri yaglar..katalizatörü yaglar..kurum birikmesine yardımcı olur.. :idea:

yaklaşık eksoz gazınızın..% 25<>30 gibim bi oranda egr valfinçe motorun içine zorla geri sokuldugunu 'da unutmayın.. ;) + yag buharı = pislik birikimi.. ;) didim.. morgulus

bu tankı yapıpda takacak adam gidipde en sıçak yere eksoz manifoldu yanına takarsa pek bi iş görmez..ama panjur arkası radyatör önü gibi havadar bi yerde cok daha fazla iş yapar didim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

13 Haz 2014 01:44

Oguz abi sen yapmicakmiydin :roll: ne dedi aliminyumcu amca, 6m diye diretiyor mu?
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

13 Haz 2014 02:20

siz beni beklemeyin ;) benim el atıp becermem bi 3 yılı temiz bulur..

bu aralar sorunlarımın altında ezilmiş durumdayım pikniğe oraya buraya gitcek halimde yok..aracımı bilem gözüm görmüyor ..turbo basınçımı normale cevirdim düzelmedi yine.. syt her park ettiğim yere 30 + 20 cm capında 2 yovarlek damga vuruyor.. morgulus

sibob kapagında bu yagı süzen klapa gibim bi düzenek var o parcayı ve kelebek bogazını yeni alayım bari yere atmasın içine girsin dedim..naylon kapak suzide 1000 tl. syt pejoda 350,bogaz 150 tl ama ülkemizde tanımsız cıkıyoo hiç gelmemiş.. yuhh :?: pejo ya para verip şipariş versem 1 ay..en az beklerim.. utanma

bu iç basınç neden bu kadar yükseldi de yer yerden yag fışkırıyor bende.. :?: 4 kızdırmayı söküp komprosyon ölçüçem segmanlardan turbonun basınçı alta geciyoo motoru sökçem bi 5 lik daa gitçek diyem aklım yerinden oynuyo.. yuhh

bu arabayla şu an güneye tatile gitmek,, dag başına yaylaya oraya buraya gitmek sakınçalı bi hal aldı.. :?

keyfimde yerinde olmayınça aracın bu hali şu an hiç umrumda degil..bi müddet yag stoklu bagajda gezicez..sonrası motora bagajdan boru hattı döşiyçez..sonrasını bende bilmiyom.. syt yuhh

Resim

yag buharının cıktıgı hortum ve klape yi ok la gösterttim.. :roll:

bilğisi olan varmı :?:

psa ford dada motor yapıyor onlarda bu sorun fazla ama kapak bana uymuyor.. yuhh
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
fatih_VKZ
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

13 Haz 2014 10:11

Oğuz abi geçmiş olsun, bu konuda bir fikrim yok.

Othar, köşeli olması içerideki bulaşık telinin ulaşamadığı köşelerden sıkıntı yaratabilir, söylediğim sonradan banada mantıksız geldi
en iyisi yuvarlak olması
Fatih KAÇAN 1983
İstanbul
Linea
Corolla D4D

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

24 Haz 2014 16:51

Oğuz abi sana iyi bir dizel ustası lazım bence, durumu anlayıp yorum yapabilecek, ne nedir çözüm üretebilecek..normalde bu araçlar bu tür sorun hiç yok..Sevalde var aynı araç yıllardır kullanıyor..Bunda sorun bir türlü bitmedi :|
Site Admin

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

24 Haz 2014 18:10

şimdilik geciçi bi çözüm ürettim kendi capımda.. ;)

motor içinde karterde felan aşırı hava neden olur aklıma bi tek segmanlardan aşşa hava gecmesi geliyor..buda motor acılıp kırık sekman vs aramalı..

motor üflüyor dedikleri şekil.. :roll:

yag seviyesi normalken cok atıyor..

yag seviyesi normal den az ise az atmaya devam ediyor atmıyorda denilebilir..

yag seviyesi ne bakma cubugu başında 2 oring var tam oturunca tam sızdırmazlık yapıyor..cubugu bi tık havada bırakıp bir kısım havayıda ordan cıkardımmı problem azalıyor.. :roll:

ellemeyim gittiği yere kadan gitsin diycem ya kırık segman falan varsa hepten dagıtırmıyım diyom..içim içimide yiyiyor.. syt

bunda 4 bogazlı gaz kelebegi var ..sankim yarış arabası..ama gaz için degil..egr için..ve vakumlu sistem körükle calışıyor..bu körük kauçuk belli bi zaman sonra cortluyor..

ayriyetten.. ana bogazda da gaz kelebegi var..oda...gaz için degil..egr için.vakumlu sistem körükle calışıyor..bu körük kauçuk belli bi zaman sonra cortluyor..birde kelebek dibinde kelebek yatagı yanında diyim oring gibim bişi var..turbo nun basıncını ordan dışarıya yag la beraber salıyor..cıldıracamm
yarım gün sürüyor o zımbırtıyı sökmek söktüm oturdugu yerden kacırıyorsa sıvı conta felan bi filim yapçaktım..benim bildiğim gibi bişi cıkmadı ,,plastik enjeksiyondan cıkma sökmece bakmaca yok olan ,,bişi eskidimi kuçaktasın.. syt

kafam rahat degil bi ara kızdırmaları söküp komprosyon ölçecem 1 günden fazla sürecek bi iş hiç boşum yok bu ara bu gidişle cekiçiyle gitcem kendim hiç gidesim yapasım koşturasım yok..

franzız hükümetinden pisikoloçik yardım talebinde bulunacam.. morgulus manevi olarak lale devrini yaşıyorum.. yuhh syt
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
MudMonster
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

24 Haz 2014 18:50

Abi geçmiş olsun. Bostancı sanayide sağlam bir pejocum var bilgi beceri on numara aracını yapamazsa para iadesi garanti. Pejocu harun yurt doğanbey caddesi üzerinde grand otonun ilerisi ikiler hondanın karşısı. Harun ustanın teli:05323319150 ararsan veya gidersen selamımı söyle
Selçuk TAVŞAN A Rh(+)
2000 Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 Otomatik
Memleket: HATAY/Payas
İSTANBULA DÖNÜŞ HAZIRLIĞI YAPIYOR

“SUZUKI MOTOR / SUZUKI ENGINE” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir