Alanya Sapadere Kanyonu Kuşyuvası Geçidi / 14 Kasım 2013

AKDENİZ BÖLGESİ GEZİLERİMİZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
antalya_mehmet
Uzman Çavuş
İletişim:

Alanya Sapadere Kanyonu Kuşyuvası Geçidi / 14 Kasım 2013

14 Kas 2013 01:07

"Naber, Alanya'dan hiç katılımcınız yok, neden? çünki Alanya'da yoldışına landla çıkılır suzukiyle değill" diyenlere inat (yok öle bişii morgulus ), tek başımıza, flama bayrak atkı bere elimizde düştük yollara...

Yolumuza Alanya'dan doğuya doğru 30 km kadar ileride bulunan Demirtaş beldesinden başladık. Alışveriş ve V6 başında kahvaltı :P

Resim

Henüz günlerden Cumartesi olduğu için derbi öncesi Galatasaraylılar mutlu morgulus

Resim

Resim

Sapadere köyünde yakın zamanda hizmete açılan cüceler mağarasını ziyaret ettik

Resim

Resim

Resim

arkadaşımın Sapadere Köyündeki evinin manzarası

Resim

Sapadere köyüne çok yakın olan Sapadere Kanyonu da yakın zamanda hizmete açılmış

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sapadere köyü, sapadere kanyonu, sapadere yaylası şeklinde uzadı gitti yolumuz

Resim

Resim

Resim

Muhtar doğa sevgisi dolu bir insan, sohbeti güzel

Resim

Tokar yaylasından Alanya - Ermenek arasında dillere destan bir geçit olan Kuşyuvası mevkiine ulaşıyoruz. Arkada çok uzakta Dim barajı ve Alanya görülüyor. Allahtan yakın zamanda tüneller ile geçilecek olan bu yoldan, zorda kalmazsam bir kere daha geçmeyi düşünmüyorum. Resimde hemen arkamız dibi görülmeyen bir uçurum ve yarım saatlik yol boyunca uçurum devam ediyor, heyelan ve her an üstünüze yıkılabilir gevşek şevli dağ ile bu uçurumun arasında yol almak fazlaca ürkütücü, o yolu kullanmak zorunda olanlara Allah sabır versin.

Resim
Mehmet ÇAKIRER B Rh+
1995 Vitara V6 2.0 (Design by Oguz1134)
Nam- diğer "prototype"
Yaş 37
Alanya / ANTALYA

Kullanıcı avatarı
taner.eraslan
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: ALANYA SAPADERE KANYONU KUŞYUVASI GEÇİDİ

14 Kas 2013 09:22

antalya_mehmet yazdı:Tokar yaylasından Alanya - Ermenek arasında dillere destan bir geçit olan Kuşyuvası mevkiine ulaşıyoruz. Arkada çok uzakta Dim barajı ve Alanya görülüyor. Allahtan yakın zamanda tüneller ile geçilecek olan bu yoldan, zorda kalmazsam bir kere daha geçmeyi düşünmüyorum. Resimde hemen arkamız dibi görülmeyen bir uçurum ve yarım saatlik yol boyunca uçurum devam ediyor, heyelan ve her an üstünüze yıkılabilir gevşek şevli dağ ile bu uçurumun arasında yol almak fazlaca ürkütücü, o yolu kullanmak zorunda olanlara Allah sabır versin
Paylaşım için teşekkürler. Belli ki hem keyifli hem heyecanlı bir gezi olmuş. Dillere destan Kuşyuvası mevkiini ve "o yolu kullanmak zorunda olanlara Allah sabır versin" diye bahsettiğiniz yolu gidilecek yerler geçilecek yollar listeme ekledim morgulus
Taner Eraslan (46) - İzmir , 98' Vitara 1.6 JLX 5 Kapı manuel
Önemli olan varmak değil yolda olmaktır...

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

14 Kas 2013 10:01

sepet ve lastik den başka bi degişiklik yok .. :!: sanırım bu benim araba.. :roll:
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
antalya_mehmet
Uzman Çavuş
İletişim:

14 Kas 2013 20:56

taner.eraslan yazdı:
antalya_mehmet yazdı:Tokar yaylasından Alanya - Ermenek arasında dillere destan bir geçit olan Kuşyuvası mevkiine ulaşıyoruz. Arkada çok uzakta Dim barajı ve Alanya görülüyor. Allahtan yakın zamanda tüneller ile geçilecek olan bu yoldan, zorda kalmazsam bir kere daha geçmeyi düşünmüyorum. Resimde hemen arkamız dibi görülmeyen bir uçurum ve yarım saatlik yol boyunca uçurum devam ediyor, heyelan ve her an üstünüze yıkılabilir gevşek şevli dağ ile bu uçurumun arasında yol almak fazlaca ürkütücü, o yolu kullanmak zorunda olanlara Allah sabır versin
Paylaşım için teşekkürler. Belli ki hem keyifli hem heyecanlı bir gezi olmuş. Dillere destan Kuşyuvası mevkiini ve "o yolu kullanmak zorunda olanlara Allah sabır versin" diye bahsettiğiniz yolu gidilecek yerler geçilecek yollar listeme ekledim morgulus
geç kalmayın o zaman taner hocam, yakında tünellerin inşaatı biter ;)
oguz1134 yazdı:sepet ve lastik den başka bi degişiklik yok .. :!: sanırım bu benim araba.. :roll:
lütfen hocam, 6 adet yeni bobin de var değişikliklerin arasında morgulus morgulus ( sanırım bozuk olmayan 6 adet kullanılmış bobinim var yani elimde ;) )
Mehmet ÇAKIRER B Rh+
Nam- diğer "prototype"
Yaş 37
Alanya / ANTALYA

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

15 Kas 2013 01:05

antalya_mehmet yazdı: lütfen hocam, 6 adet yeni bobin de var değişikliklerin arasında morgulus morgulus ( sanırım bozuk olmayan 6 adet kullanılmış bobinim var yani elimde ;) )
V6 ellenmez sadece bin dedik.. ;) araya mesafe koy .. bi zaman sonra elleyen kim karışır.. :roll: demedi deme.. morgulus morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
antalya_mehmet
Uzman Çavuş
İletişim:

16 Kas 2013 07:19

spacer almıştım becceden, iade etmek istemiyorum :( 8-) morgulus
ellemiyorum artık abi, o bana dokunmaz sa ben de onu ellemiyeceğim morgulus
Mehmet ÇAKIRER B Rh+
Nam- diğer "prototype"
Yaş 37
Alanya / ANTALYA

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

16 Kas 2013 11:26

yol tutuşu arttırır bence tak.. ;)

onda kullandığım spacerler şu anda kocamanda 3 cm..lik hayatta vazgecmem.. ;)

elleşme konusundada aranıza girmeyi düşünmüyorum.. morgulus
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

18 Kas 2013 15:11

Mehmet güzel gezi olmuş fotoğraflar ve paylaşım için teşekkür ederim, eline emeğine sağlık.. 8-)

Oğuz abi hani şu Reno Kıliyo bobinlerini kesip uydurmuştuk, onlardanmı bahsediyorsun yuhh heygidi günler heyy, ön camda Toros'du yuhh morgulus morgulus morgulus tamam tamam sustum morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

Re: Alanya Sapadere Kanyonu Kuşyuvası Geçidi / 14 Kasım 2013

18 Kas 2013 23:22

o bu arac degil.. :!:

ben Mugla'dan Mustafa diye bir arkadaşa satmıştım.benim aracı.. :!: noter kaatlarını getirim isterseniz.. :idea: Mehmet kimden aldı :!: ne aldı :?: bilemiyecem tabikinem.. :roll:

hem sonra bu konu o konu degil .. :!: gene karıştı ortalık.. :?: konuda adamlar piknik felan yapıyor.. 8-)

tbb?1134 dinlemede merkez..
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

19 Kas 2013 09:18

Pardon abi ben RenoKiliyo bobi-nlerinden şettirdim morgulus Deniz tamam o konu bu konu değil.... morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
antalya_mehmet
Uzman Çavuş
İletişim:

19 Kas 2013 10:00

Offroadpassion yazdı:Mehmet güzel gezi olmuş fotoğraflar ve paylaşım için teşekkür ederim, eline emeğine sağlık.. 8-)

Oğuz abi hani şu Reno Kıliyo bobinlerini kesip uydurmuştuk, onlardanmı bahsediyorsun yuhh heygidi günler heyy, ön camda Toros'du yuhh morgulus morgulus morgulus tamam tamam sustum morgulus
bu kadar ozleyeceginizi bilseydim getirmezdim antalyaya prototipinizi hakan hocam :-) iyi dilekler icin tesekkurler ;-)
Mehmet ÇAKIRER B Rh+
Nam- diğer "prototype"
Yaş 37
Alanya / ANTALYA

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

19 Kas 2013 14:31

Oğuz abinin satılık ilanında çok fena geyik yaptık, gülmekten gözlerimden yaş gelmişti :P üstad sayende güzel bir konu oldu, o başlığı hatırladık.. morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
antalya_mehmet
Uzman Çavuş
İletişim:

19 Kas 2013 20:46

eyvallah Hocam hepimiz eğlendik ve hala eğleniyoruz :P
aynı şehirde olan siz ve sizin gibi dostların paylaşımlarına biraz gıpta ederek fakat büyük bir mutlulukla katıldığımıza emin olun morgulus
tek istediğimiz biraz paylaşım, biraz eğlence, biraz rubicon ve cokca rakı (rubicon hariç doğru yerdeyiz sanırım ;) ) morgulus morgulus
Mehmet ÇAKIRER B Rh+
Nam- diğer "prototype"
Yaş 37
Alanya / ANTALYA

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

20 Kas 2013 13:15

Rubicon'da olsun fark etmez, öncelik arkadaşlık dostluk muhabbet.. ayrıca Rubicon'uda çok severim o ayrı 8-)
Site Admin

“AKDENİZ BÖLGESİ GEZİLERİMİZ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir