Yamaha Fazer8 Uyumlu Akü-Aküler

İMALATLARIMIZ, UÇUK KAÇIK YAPIMLARIMIZ , YAPIM HİKAYELERİMİZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Yamaha Fazer8 Uyumlu Akü-Aküler

22 Haz 2021 14:39

Yamaha Fazer8 - Fazer8 Abs kullanan arkadaşlar akü ararken, olurda bu yazıyı okurlara işlerine yarayacaktır. Akü konusunda genel bilgi sıkıntısı, ölçülerin bilinmemesi, hangi akü olur endişesi, yerine olurmu, yok amperi fazla olursa bir yeri yakarmı vs bir çok kullanıcının kafasında akü ararken deli sorular döner..

Fiyatlara gelince kedi taş...ğı kadar aküde 500-700 TL gibi deli rakamlar çıkar, moraller bozulur. Şimdi aşağıdakileri satır satır dikkatlice okuyun.

Yamaha Fazer8 modellerinde AGM yüksek marş kapasiteli ve hafifletilmiş 12Volt/9Amper akü kullanılmış, alt bölümünede 2cm pad konmuş. Yani o bölüme Pad plastiği çıkartır, :arrow: normal 9 Amper akü koyarsanız yükseklikleri kurtarır, ha ne olur +1,5kg daha ağır akü koymuş olursunuz, az zayıflarsınız sorun çözülür.

Yamaha Fazer8 Orjinal Akü Ölçüleri
Uzunluk:150 mm Genişlik:87 mm Yükseklik:93 mm
Not: Akünüzün altında 2cm Nbr Lastik bir pad/yükseltme boşluk dordurma amaçlı bir parça mevcuttur.

Alternatif akü olarak :arrow: YTX9A-BS 12v 9Ah aküde orada işinizi görür nedir +2 Cm yüksektir, pad plastiği koymassınız benim gibi takar geçersiniz.
Site Admin

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Yamaha Fazer8 Uyumlu Akü-Aküler

22 Haz 2021 14:47

Şimdi gelelim ne alasak 1-hem uygun olur, 2-hem motora uyar, 3-hemde sorunsuz uzun yıllar gider.

Bende 3 yıl önce bu ikilemde akü ararken deli fiyatları görünce sizin gibi ararken, Sapurai marka scooter aküsü buldum, ölçüler aynı sadece +2cm yüksekti ve Yuasa ve diğerleri 400-620TL iken kargo dahil 130TL ye kullanıcı yorumları gayet iyi olan Sapurai marka """AKÜ KURU YTX9A-BS 151 x 86 x 106 SCOOTER BÜYÜK SAPURAİ""" aküyü aldım..

Genel olarak kullananlar memnun kalmışlardır, bende denedim. Şuan 3.yıl bitti ve 4. yıla girdim akü halen canavar gibi, her yıl buyıl gider dedikçe beni yanılttı. Bu link ileride değişebilir ama akılınızda bulunsun.

Sapurai (YTX9A-BS 151x86x106) aküler canavar gibi ve 4. yılında Yamaha Fazer8 motorsikletlere cuk diye oluyor. Fiyatı (2021 Haziran) 180TL gayett mantıklı.. Narin motor veya başka bir bayisini bulup bu kod ilede sorabilirsiniz..biraz araştırınca bulurusunuz.

Akünüzü yine de ölçün son bir ölçü kontrolü yapın.

https://www.narinmotor.com/aku-yag-spre ... uk-sapurai
Site Admin

“HOBİ / İMALAT / YAPIM HİKAYELERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir