Suzuki Vitara JLX / Fren Boşalma Sorunum

SUZUKİ DİSK, BALATA, HORTUM WESTENHAUSE SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

hasan58vitara
Er

Suzuki Vitara JLX / Fren Boşalma Sorunum

21 Ara 2016 11:32

merhaba arkadaşlar
bundan 20 gün önce vitara 98 model 5k manuel aracımın baskı balatası zayıflamıştı bende orijinal daıkın japon malı debriyaj seti getirttim motorcuma taktırdım bide orijinal japon malı debriyaj teli taktırdım ama her ne olduysa fren boşalıyor motorcuma tekrar gittim bizle alakası yok fren merkezinden dedi bende gittim taiwan malı merkez alıp taktırdım ama yine aynı buseferde aldığın merkez bozuk dediler tekrardan değiştirdim yine aynı arada bi boşalıyor bi iki basınca tekrar doluyor bikaçtane frenciye gittim onlarda biz jipten anlamıyoruz dediler sonra aksiyon oto murat ustaya yolladım arabayı oda vesteraunz dedi ama ne yapacağımı şaşırdım bilen başına gelen varsa yardımcı olabilirmi.
hesap ettim cümle dünya malını neticesi üç top beze dayandı

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Vitara JLX / Fren Boşalma Sorunum

22 Ara 2016 13:36

Bu işin debriyajla hiç bir bağlantısı yok. Daha önce frende pedala bastığınızda aşagı doğru inme yani uzama varmıydı :?: Eğer yoksa şanzuman sök tak sırasonda vestenhausa giden hortum ve üzerindeki chek valf (Tek yön hava kontrol mekanizması küçük plastik) onu ve hortumlarını kontrol edin.. He daha öncede varsa yine bu hortum ve valf yine normalse Wastenhause içindeki membranı/Lastik zarı yırtık delik vs dir yenilenir.
Site Admin

hasan58vitara
Er

23 Ara 2016 10:46

Offroadpassion yazdı:Bu işin debriyajla hiç bir bağlantısı yok. Daha önce frende pedala bastığınızda aşagı doğru inme yani uzama varmıydı :?: Eğer yoksa şanzuman sök tak sırasonda vestenhausa giden hortum ve üzerindeki chek valf (Tek yön hava kontrol mekanizması küçük plastik) onu ve hortumlarını kontrol edin.. He daha öncede varsa yine bu hortum ve valf yine normalse Wastenhause içindeki membranı/Lastik zarı yırtık delik vs dir yenilenir.
daha öncesinde bi sorun yoktu dediğiniz hortuma baktım ama bişe yoktu demekki westenhause bozuldu ama tamiri varmıdır bilmiyorum en güzeli çıkma bulmak galiba
teşekkür ederim
hesap ettim cümle dünya malını neticesi üç top beze dayandı

Kullanıcı avatarı
Murat TÜRK
Er

17 Eki 2020 10:47

Sorun nasıl düzeldi
Murat TÜRK (0 Rh-)
Şişli / İstanbul
1995 Vitara JLX 16V 5K

“SUZUKI FREN SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir