Suzuki Grand Vitara / Ön Düzen Ses Sorunum

SUZUKI ŞAFT,ROT,AKS,HUB,MAFSAL SİSTEMLERİ SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

apsimati
Er
İletişim:

Suzuki Grand Vitara / Ön Düzen Ses Sorunum

28 Haz 2019 16:16

konuları araştırdım ama bu soruma cevap bulamadım ...
araç durduğu yerde yada seyir halinde iken direksiyonu sağa çevirdiğim zaman tur boyunca soldan bir takırdama sesi geliyor tersi harekette sorun yok bir ustaya gösterdim anlam veremedi gözle görünen bir durum da yok rot başlarını yağladı fakat sonuç vermedi . fikri olan var mıdır ...?

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: ön düzen sesi

28 Haz 2019 17:11

Aracın marka model ve nedir başlıga yazmak lazım.. Tahminin rotlar Sağlamsa direksiyon kutusu kremayer dişlisi yapabilir veya aks kafası.. tek yön ise direksiyon kutusu olabilir..direksiyon kutusu gevşemisde olabilir..hareketli tüm aksan detaylı kontrole edilmeli.
Site Admin

apsimati
Er
İletişim:

Re: ön düzen sesi

28 Haz 2019 18:08

Offroadpassion yazdı:Aracın marka model ve nedir başlıga yazmak lazım.. Tahminin rotlar Sağlamsa direksiyon kutusu kremayer dişlisi yapabilir veya aks kafası.. tek yön ise direksiyon kutusu olabilir..direksiyon kutusu gevşemisde olabilir..hareketli tüm aksan detaylı kontrole edilmeli.
Grand vitara 5k 2000 model araba suzuki usta bakti bişey göremedi rot başları yağsız dedi yağ sıktı ama çare olmadi . Belki tecrübe eden vardır diye düşündüm olmadı başka bi yere daha danışmak gerekecek sanırım ...
Durduğu yerde de olması sürüşte artmaması akisten uzaklastiridi beni kutuda boşluk yok sızıntı falan yok rot kolları yada kafaları gibi geliyor bana eninde sonunda değiştireceğiz gibi duruyir

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Grand Vitara / Ön Düzen Ses Sorunum

01 Tem 2019 08:36

Aracınızda yükseltme varmı ?
Site Admin

apsimati
Er
İletişim:

01 Tem 2019 11:12

Offroadpassion yazdı:Aracınızda yükseltme varmı ?
yok hayır orjinal araç ... 150 bin km de

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

01 Tem 2019 12:19

Araç bir liftte olsa ve o sesi yapsa on dk da bulur arıza şu derim...yeriniz nerede..
Site Admin

apsimati
Er
İletişim:

01 Tem 2019 12:49

[quote="Offroadpassion"]Araç bir liftte olsa ve o sesi yapsa on dk da bulur arıza şu derim...yeriniz nerede..[/q

acaba tekerleri yerden kesince yaparmı onu hiç denemedik ... ?^#Fl t*"y+ ben trakyadayım çorlu da murat ustaya gösterdim net bişey söylemedi ses bariz bir ses ama öyle sade pimpirk şöförlerin duyup ustanın duymadığı türden değil ... sürüşte bi sıkıntı yaratmıyor ama rahatısz edici işte olmadı istanbula yol düşünce bostancı sanayiye götürcem ordaki ustalar daha tecrübeli

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

01 Tem 2019 13:42

Grad oto Battal usta derdinizi çözer, teknik biridir. Selam söyleyin..
Site Admin

apsimati
Er
İletişim:

01 Tem 2019 23:34

Offroadpassion yazdı:Grad oto Battal usta derdinizi çözer, teknik biridir. Selam söyleyin..
Bu gün bir arkadasla beraber aracı inceledik yüksek ihtimalle sesin kaynağı sağ rot kolu ...
...
Sağ sol beraber değişmek gerekecek değişmişken rot başlarını da yakin zamanda sonucu yazacağım. .

apsimati
Er
İletişim:

05 Tem 2019 11:06

Çorlu efe garage murat usta beni kırmadı ve sağ sol rot ve rot kolları değişti ses kayboldu.Teşhis doğru Resim

Resim

Resim

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

apsimati
Er
İletişim:

05 Tem 2019 11:08

Günbatımına doğru pozumuzu da verdik ... :)

Resim

Resim

Resim

Resim

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

05 Tem 2019 11:17

Sorunun çözülmesine sevindim, detaylı inceleme ve mantıkla yaklaşımla çözülmeyecek sorun yok...Bende iki gün önce yolda giderken arıza lambası yandı, çekiş düştü 3000 deviri geçmiyor..telefonla beyine bağlanıp baktım..MAP sensör emiş manifold basınç sensörü hatası...MAP sensörü söküp örnekleme borusunu ve sensörün için temizledim yerine taktım..arıza lambası söndü araç normale döndü..önemli olan mantıkla yaklaşmak...Bu arada araç maşallah çok cici...güle güle kullanın.
Site Admin

apsimati
Er
İletişim:

05 Tem 2019 11:27

Offroadpassion yazdı:Sorunun çözülmesine sevindim, detaylı inceleme ve mantıkla yaklaşımla çözülmeyecek sorun yok...Bende iki gün önce yolda giderken arıza lambası yandı, çekiş düştü 3000 deviri geçmiyor..telefonla beyine bağlanıp baktım..MAP sensör emiş manifold basınç sensörü hatası...MAP sensörü söküp örnekleme borusunu ve sensörün için temizledim yerine taktım..arıza lambası söndü araç normale döndü..önemli olan mantıkla yaklaşmak...Bu arada araç maşallah çok cici...güle güle kullanın.
eyvallah üstad
geçen bende aytemizden yakıt aldım oksijen sensörleri arıza verdi kutup başını söküp resetledim lamba söndü ama sensörleri amerikadan sipariş verdim bir ayda elime ulaştılar ( kargo dahil ikisi 60 usd - tc fiyatlarını hiç söylemeye gerek yok ) lamba tekrar yanmadı gidişin de sıkıntı yok tekrar yakarsa değişeceğim bu sefer elimin altında malzeme nasılsa
biraz mekanik teknik bilgi imkan olsa kendimiz çoğu şeyi hallederiz aslında da işte zaman mekan herşey sıkıntı .
tekrar teşekkürler ..

“SUZUKI AKTARMA ORGANLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir