Taban halısı iptali ve taban sacı boyası...

SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ HK PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

Re: Taban halısı iptali ve taban sacı boyası...

31 Eki 2014 18:46

Önder Bey öncelikle kolay gelsin. Resimlerden anlaşılıyor ki zorlu bir işe girişmişsiniz.
Çok eskiden (çalıştığım) şirket aracının birinde yapılan tamir şöyleydi. (Yapılışını görmedim)
Kaporta çürüklerini (çamurluk sacı, kapı sacı vb gibi) kesip yerine fiberglas ile yama yapmışlardı. Çok özen gösterilmemişti ama iş görüyordu.

Taban sacında sağlamlığa negatif etkisi olabilir ancak iyice araştırıp deneyebilirsiniz. Neticede kaynak olmayacak ve fiberglas da uygun kullanıldığında çok narin sayılmaz.
e

Kullanıcı avatarı
Kuzey
Onbaşı
İletişim:

02 Kas 2014 02:15

iNsoMNiA yazdı:Önder Bey öncelikle kolay gelsin. Resimlerden anlaşılıyor ki zorlu bir işe girişmişsiniz.
Çok eskiden (çalıştığım) şirket aracının birinde yapılan tamir şöyleydi. (Yapılışını görmedim)
Kaporta çürüklerini (çamurluk sacı, kapı sacı vb gibi) kesip yerine fiberglas ile yama yapmışlardı. Çok özen gösterilmemişti ama iş görüyordu.

Taban sacında sağlamlığa negatif etkisi olabilir ancak iyice araştırıp deneyebilirsiniz. Neticede kaynak olmayacak ve fiberglas da uygun kullanıldığında çok narin sayılmaz.
Bu konuyu araştırıyorum Erkin Bey, keşke bu araç benim elime 5-10 yıl önce geçseydi. O zaman sizin yaptığınızı aynen uygulardım. Kesinlikle halı kaplatmazdım örneğin, Ben sadece olası sonuçları göstermek için koydum o fotoğrafları. Hakan Bey bir temizle fırçala falan demese üzerine direk boya atacaktım. İyi ki söz dinleyip temizliğe başlamışım..

Kullanıcı avatarı
altinbas81
Er

06 Ara 2014 15:02

Doğru yerde mi soruyorum bilmem ama, 1997 model samurai aracımın tabanını komple söktüm. Önce koltukları sonra altındaki fiziksel hatta kimyasal yapısı değişmiş olan :roll: malzamayi kaldırdım. alttan çıkan görüntü hiç de iç açıcı değildi:)) Torpido ve tüp aksaamlarını izole ederek tazyikli suyu bastım korkmadan. Temizlenince kuruması içini bir kaç gün bekledim. Bu sırada yıkadığım çamurun tekrar oluşmaması için neler yapabilirim diye düşünüyorum. Altına 3 tüp pütür attırdım ve şu an o şekilde bekliyor. Pullu muşamba dedikleri bir malzemeyle döşememi öneriyorlar ancak benim içime pek sinmiyor. Suzuki samurai içini hazır taban döşemesi var mı bilemiyorum. Yapım hikayelerinde bir arkadaşta gördüm ama nasıl bulurum maliyeti ne olur hiç bilmiyorum.
Sabri ALTINBAŞ
DÜZCE & BOLU
Suzuki Samurai 1997
Opel Vectra Design edition 2004
AB rh (+)

Kullanıcı avatarı
ozdemirbrs
Albay
İletişim:

08 Ara 2014 09:50

sabri aracın cadırlı mı blmiyorum ama genelde samurai ler cadırlı oluyor yaz ve baharlarda çadır sökülür, toz toprak ve yıkama sırasında su tabana illa ki geliyor zamanlan çamur su rutubet taban saçını etkiliyor şahsen ben olsan tabanı güzelce söker temizler çürük çarıkı yaptırır iyiye pütür ile kaplatıp üstüne astar ve araç rengine boyarım sadece ön ve arkalara paspas kullarırdım. temizlik sırasında su tapalarını açıp yıkayıp kurutum öyle kullanırım. samurai taban halısı ve musabba kullanırsa altına su veya rutubet oluşacak zamanlada paslanıp çürüyecektir, çünkü bu araçın tabanı dış ortama açık..
Hüseyin Özdemir
Bursa köyü ağası...
yaş = İzmir + Bursa
[/b]2007 suzuki Jimny JLX 1,3 MT Koçero
2012 ford fiesta 5k titanium 1,4 TDCI
0 RH (+)

“SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir