Suzuki Vitara JLX / Klima Sorunu

SUZUKI ISITMA SOGUTMA SISTEMLERI SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Karamanoglu
Er
İletişim:

Suzuki Vitara JLX / Klima Sorunu

28 Haz 2019 12:30

İyi günler aranıza yeni katıldım.

benim sorunum geçenlerde klimaya gaz doldurttum. ilk denemede güzel çalıştı soğuttu. klimayı kapattım. gaz bakımını yaptırayım diye sanayi içinde dolanırken arabanın altından tıkır tıkır sesler gelmeye başladı. ilk başlarda ne olduğunu anlamadım. Gaz bakımı için sıra beklerken araba stop edecek gibi oluyordu. Klima kapalı olmasına rağmen sanki açık gibiydi. Gaz bakımını yaptırdıktan sonra aracı çalıştırınca anladık ki klima kapalı olmasına rağmen açık gibi davranıyor çare olarak kablosunu sökerek devre dışı bıraktık. daha önce başına gelen oldu mu acaba arkadaş klima kompresörü dedi. Her ustayım diyene de aracı göstermek istemiyorum.

videosu şu şeklide: https://youtu.be/A-CyH44_amw
Mehmet Tapur Yaş / 35
Beylikdüzü / İSTANBUL
1998 Vitara JLX 1,6

Karamanoglu
Er
İletişim:

Re: Vitara JLX klima sorunu

28 Haz 2019 13:35

başka bir konuda ozdemirbrs abimizin cevabını gördüm benim soruna çok benziyor galiba benim kasnak kavramada sorun var

[/quote]klima komprsörün kaynagı kayışla sürekli döner, ama kasnakta kavrama vardır sadece kasnak döner
klima açıldıgında kavrama devreye girer ve kompsörü de döndürmeye başlar, aceb senin cıt sesi bu olabilirmi
kavrama devreye girdiğinde ve çıktııgnda bu sesi çıkartır bi kontrol et öyle ise bir sorun yok gibi.. ;)[/quote]
Mehmet Tapur Yaş / 35
Beylikdüzü / İSTANBUL
1998 Vitara JLX 1,6

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

28 Haz 2019 17:08

Kasnağın içindeki kavrama kapalı konumdayken olması gereken yere gidemiyor.. Fişi çektiğinizde düzeliyorsa elk gelmemesi gereken kablosuna kesik kesik elek geliyor demektir, devreye giriyor ve hemen çıkıyor, yani kesik kesik elektrik geliyor gibi düşünüyorum... Kapalıyken hiç besleme gelememesi lazım..bu durumda bunu kontrol eden röle ara ara elk gönderiyor gibi..rölesini bulun ve değiştirip deneyin..
Site Admin

Karamanoglu
Er
İletişim:

29 Haz 2019 00:00

Teşekkür ederim cevabınız için başıma iş almıyım diye kablosunu geri takmamıştım tekrar takıp bir kontrol ederim.
Mehmet Tapur Yaş / 35
Beylikdüzü / İSTANBUL
1998 Vitara JLX 1,6

supsac
Er

01 Tem 2019 01:20

Karamanoglu yazdı:Teşekkür ederim cevabınız için başıma iş almıyım diye kablosunu geri takmamıştım tekrar takıp bir kontrol ederim.
Merhaba
Klima rolesinin kontakları takılı kalmış olabilir, akünün önünde 3 adet röle var, en soldakinin soketini çıkarın, buna rağmen klima çalışıyor ise kavrama problemi var, roleyi çıkarınca çalışmıyor ise rolein kontakları problemi vardır, soketini çıkarınca uçlarında oksitlenme görebilirsiniz, kontak temizleyici ile hem rölenin tırnaklarını hemde soketi iyice temizleyin.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karamanoglu
Er
İletişim:

05 Tem 2019 19:04

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Dediklerinizi yapmaya çalıştım ama fayda etmedi.bugün grand oto Ahmet ustaya götürdüm o da gaz fazla basmışlar dedi biraz gaz boşalttı yine olmadı en son elektriği kontrole başladık bulamıyoruz.

Teadüfen radyatörün solunda bi kabloya çarptık mesele çözüldü.

Önceki sahiplerinden biri sis ledi takacam diye kabloları kesmiş klimaya giden kabloyu yedek fana onun kablosunu klimaya bağlamış.

Kabloları düzeltince klima normale döndü.
Mehmet Tapur Yaş / 35
Beylikdüzü / İSTANBUL
1998 Vitara JLX 1,6

supsac
Er

05 Tem 2019 20:25

Karamanoglu yazdı:Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Dediklerinizi yapmaya çalıştım ama fayda etmedi.bugün grand oto Ahmet ustaya götürdüm o da gaz fazla basmışlar dedi biraz gaz boşalttı yine olmadı en son elektriği kontrole başladık bulamıyoruz.

Teadüfen radyatörün solunda bi kabloya çarptık mesele çözüldü.

Önceki sahiplerinden biri sis ledi takacam diye kabloları kesmiş klimaya giden kabloyu yedek fana onun kablosunu klimaya bağlamış.

Kabloları düzeltince klima normale döndü.
Bu mevsimde klimasız araç kullanmak gerçekten zor,
geçmiş olsun

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Vitara JLX / Klima Sorunu

05 Haz 2020 15:56

Bu konu ile alakası olmayan bir soru, rica etsem sohbet bölümünde sorun, konuların karışmadan başlığa uygun ilerlemesi herkesin yararına olacaktır, anlayışınız için teşekkür ediyorum.(Mesaj silinmiştir)
Site Admin

“SUZUKI ISITMA SOGUTMA SISTEMLERI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir