Grand Vitara 1.6 İlk Kalkışlarda Titreme

SUZUKI ARAZI, SANZUMANI VE AKTARMA HK. SORU VE PAYLAŞIMLARINIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Fakbasak
Er

Grand Vitara 1.6 İlk Kalkışlarda Titreme

26 Nis 2018 22:26

Merhabalar. 2005 grand Vitara Araçı yeni aldım. Baskı Balata bitikti. Baskı balatayı değiştirdim. Japon daikin takıldı. Valon dişlisi tornada taşlandı. Genel bakımı yapıldı. Herşey buraya kadar iyi. Parayı ödedik çıktık servisten. Eve dönüyorum trafiğe girdim araç ilk kalkışlarda titreme yapmaya başladı. Vites geçişleri gayet iyi sorun yok debriyaj pedalı yumuşak. Trafikte ilk kalkışlarda titreme yapıyor. Ustaya hemen telefon açtım durumu anlattım abi normaldir ayağın aşılır dedi. 1 hafta oldu bugün gene titreme devam ediyor ustaya gittim durumu anlattım abi biraz devirli kalkış yap devir saati 2000 devir e yaklaşsın dedi. Öyle kalkınca sorun yok. Ama trafikte 1 metre ilerlemek için 2000 devirle sürekli nasıl kalkıyım. Gaz fren gaz fren. Sizde de böyle mi acaba bu araçlar. Baskı balatayı değiştirmeden önce böyle bir sorun yoktu. Vitesler zor geçiyordu birde debriyaj pedalı sertti. Titreme yoktu. Araçtan soğuyacağım valla.
Fatih Mir / 33
Büyükçekmece/Istanbul

Suzuki Grand Vitara 1.6 3k

M3CSL
Er
İletişim:

Re: Grand Vitara 1.6 İlk Kalkışlarda Titreme

27 Nis 2018 09:38

Bende aynı marka ile aynı işlemleri yaptırdım 10 gün önce, titreme var 2000 devirin altında kalkış yapıldığında, biraz azaldı sanki ilk günlere göre. Balata ile volan yüzeyinin alışma sürecidir diye düşünüyorum.Okuduğum yorumlarda bu yönde gibi.Bakalım..
Serkan Yavaş/Çekmeköy İstanbul
2004 Gv 1.6 3k.

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Grand Vitara 1.6 İlk Kalkışlarda Titreme

30 Nis 2018 12:49

Volan yüzey taşlaması sonrası genelde bu tip durumlar olabiliyor, umarım düzelir..
Site Admin

“SUZUKİ ŞANZUMAN / SUZUKI TRANSMISSION” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir