2004 GRAND VİTARA BİR TAKIM SORUNLAR

SUZUKİ MOTOR HAKKINDA SORU VE PAYLAŞIMLAR

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

yusufilkay08
Onbaşı
İletişim:

2004 GRAND VİTARA BİR TAKIM SORUNLAR

20 Eyl 2022 14:31

Merhaba kıymetli arkadaşlar
2004 otomatik vites 2.0 grand vitara kullanıyorum.Araçta extreme kit kupa yükseltme ön arka 5,85 ayna mahruti ön arka lsd kilit vinç alt koruma spacer vs mevcut.Sorunlarım şu şekilde:
1.Aracın daha önce kırık olan ayma mahruti dişlisini değiştirmiştim.Yine ses vardı bir kez daha değiştirdim,iki ay normaldi.Kısa bir geziye çıktım (300 km kadar) sonrasında arkadan yine ses gelmeye başladı.İlk başta hafif balanslı bir ses gibiydi.Şimdi araç yüke bindiği zaman gaza bastığım zaman ses yapıyor.Büyük ihtimalle yine diferansiyel problemidir ama şaft ile ilgili bir problem böyle ses yapabilir mi diye merak ediyorum?
2.Sağ rol ön rotillerimi değiştirdim araç yolda aşırı gezmeye başladı sonrasında rotçuya gittim.Zor bela ayarı yaptı.Şimdi gezinme yok fakat sağa çekiyor araç ve frene basınca bi denge problemi oluşuyor.
Ayrıca bununla alalalı mıdır bilmiyorum ama bu rot ayarından sonra aracın önü biraz daha yere yaklaştı.
Dönüşlerde daha önce sürtme olmuyordu şimdi teker yokuş virajlarda hafiften çamurluğa sürtüyor.
Yaylardan kaynaklı mıdır yoksa başka bir parçadan mı kaynaklanıyor?
3.Araç ilk çalıştırmada egzostan hafif bi benzin kokusu geliyor.Çok rahatsız edici değil ama bujilerin değişimi gerekir mi diye merak ediyorum?
4.Arka diferansiyel toplandıktan sonra frenlerimde bir problem var.Usta(!!!!!) sağ taraftaki fren parçalarına bakıp sol taraftakini toplayabilecek kadar profesyonel olduğu için ilk başta fren tutmuyordu.Sonrasında o problem düzeldi fakat düşük hızda direksiyon sağa yada sola çevrili iken frene bastığımda abs aşırı şekilde ses yaparak pedala vuruyor pedalı pompalayınca bazen normale dönüyor.Uzun yokuşlarda toprak yolda bu sorunum daha fazla başıma geliyor.
5.Ön yaylarımı mercedes yayı ile değiştirsem 3.5 extreme kite uyum sağlar mı?
Şimdiden hepinizr çok teşekkür ediyorum.
2004 Grand vitara 2.0
Selam ve sevgi ile..
Yusuf İlkay

“SUZUKI MOTOR / SUZUKI ENGINE” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir