Suzuki Grand Vitara / Muayene Ruhsat Koltuk Sayısı Problemi

SUZUKI - COMPARATIVE - REVIEWS - GENERAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Gv_türkiye
Er

Suzuki Grand Vitara / Muayene Ruhsat Koltuk Sayısı Problemi

09 Tem 2019 14:48

Arkadaşlar cumartesi günü aracımla muayeneye girdim ve koltuk sayısı tutarsız olduğu için muayeneden kaldım.
Aracım 2004 model 5K 2.0 grand vitara

Ruhsatta ve sistemlerde koltuk sayısı 4 görünüyor. Ancak arka koltukta 3 emniyet kemeri olduğu için araç muayeneden geçemedi. Muayene yapan arkadaş notere yönlendirdi.
Bugün notere gittim beyana göre koltuk sayısını artıramayız, tadilat belgesi lazım dediler. Sonra da trafiğe mesaj attılar, eğer trafik 5 derse düzeltecekler. 4 derse tadilat belgesi gerekir diyorlar.
Akşam 17:00 civarı notere tekrar gidip sonucu öğreneceğim, başına benzer bir durum gelen var mıdır?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Ruhsattaki koltuk sayısı

09 Tem 2019 17:24

Evde koltuk ve emniyet kemeri yapıp kendimiz ekliyoruz ya...delirtecekler insanı..emniyet düzeltir inşallah.
Site Admin

Gv_türkiye
Er

09 Tem 2019 22:45

Maalesef düzeltmediler :(
Noter trafiğe aracın kaç koltuklu olduğunu sordu, trafikten dönen sonuç ‘bizde aracın teknik belgesi yok’ şeklinde oldu. Noter bu şekilde işlem yapamayız dedi, herhangi bir yönlendirme de yapamıyoruz dediler :) şaka gibi. Ben de arka koltuğun ortadaki emniyet kemerini söktüm. 4 kişilik olarak muayeneden geçirmeyi deneyeceğim, cumartesi gününe randevu aldım, sonucu yazarım.
5 kişilik aracı zorla 4 kişilik yaptırdılar Resim

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

10 Tem 2019 14:06

Kesin geçer...4 emniyet kemeri dört koltuk...şık diye geçer.. morgulus ülke değil şaka cumhuriyeti morgulus
Site Admin

Kullanıcı avatarı
DeocuHT
Er
İletişim:

20 Tem 2019 23:02

[quote="Gv_türkiye"]Maalesef düzeltmediler :(
Noter trafiğe aracın kaç koltuklu olduğunu sordu, trafikten dönen sonuç ‘bizde aracın teknik belgesi yok’ şeklinde oldu. Noter bu şekilde işlem yapamayız dedi, herhangi bir yönlendirme de yapamıyoruz dediler :) şaka gibi. Ben de arka koltuğun ortadaki emniyet kemerini söktüm. 4 kişilik olarak muayeneden geçirmeyi deneyeceğim, cumartesi gününe randevu aldım, sonucu yazarım.
5 kişilik aracı zorla 4 kişilik yaptırdılar Resim

Acıklı bir hikaye :)
Yük. Mek. Müh. / Gitar Eğitmeni
Suzuki Sidekick JLX '93
Regal Raptor Daytona 350cc (Sattım gitti)
Beylikdüzü

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Suzuki Grand Vitara / Muayene Ruhsat Koltuk Sayısı Probl

22 Tem 2019 08:01

Bu araçları Türkiye ye getiren Suzuki firmasına yazın bir kere adam gibi bilgi alın (İşinizi yapın) insanları mağdur etmeyin..Yokk..illa sinir edip süründürmek öncelikleri var..... noktalı bölümde düşünceler serbest. Kanununu yazanlar bu tip uyuşmazlıklarda çözüm yolu yordamının da düşünmelidir aksi taktirde vatandaş mağdur oluyor..
Site Admin

Gv_türkiye
Er

Re: Suzuki Grand Vitara / Muayene Ruhsat Koltuk Sayısı Probl

07 Ağu 2019 08:31

Aracı 4 kişilik olarak muayeneden geçirdim, saçmalamaları ayrı bir konu ancak benim de tecrübesizliğim oldu bu konuda. Muayeneye gitmeyeden önce yandakileri koltuğun üstüne çıkartıp ortadaki kemeri koltuğun altında bıraksam bu stresi yaşamazdım. Maalesef kanunlarımız bu tür ince cinlikleri düşünmemiz gerektiğini öğretiyor seve seve

“SUZUKI - KARŞILAŞTIRMA - İNCELEME - GENEL KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir