Suzuki Grand Vitara / Get Yükseltme

SUZUKI - COMPARATIVE - REVIEWS - GENERAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

conqueror
Er
İletişim:

Suzuki Grand Vitara / Get Yükseltme

10 Ara 2014 15:44

Merhaba,

Öncelikle herkes den özür dileyerek bu konuyu açıyorum, Get ile alakalı ne kadar açılmış konu var ise okudum ama kafamdaki sorunun tam cevabı alamadığım için bu konuyu açmak zorunda kaldım qaz1

2004 Moldel 5 kapı GV aracım şu an tamamiyle orjinal, 225/70/16 AT lastik koymak için aracımı 4 cm yükseltmek istiyorum, bunu get ile yapacağım,

Sorum şu;
Get ile bu yükseltmeyi yaptıktan sora(Arka amortisör değişecek) araçta başka bir parça değiştirmek veya yeri ile oynamam gerekiyor mu? defransiyel takozu, akis kolu vb işlemler yapmama gerek var mı? bir yakınımda aynı araçtan var kendi aracı ve birçok aracı get ile yükseltti tek yaptığı get ve amortisor, başka bir şey yapmaya gerek yok diyor,

Forumda okuduğum kadarıyla get ile birlikte arkaya uzun amortisör ve ön amortisör içinde üste uzatma geti, defransiyeller içinde takoz gerekli,

Kar düşmeden yükseltme ve lastik olayını bitirmek istiyorum, sizin fikrinizi almadanda başlayamadım

sizden ricam 4 cm GET ile yükseltme için yapmam gerekenleri, olmazsa olmazları yazabilir misiniz?

aynı şeyler olacak ama kusura bakmayın :roll: :roll:
Fatih MALHATUN

2004 GV 5K,

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

Re: GV için Get Yükseltme

11 Ara 2014 09:50

Öne 3Cm arkaya 4Cm takoz yap (iş bitimi araç ön arka 4 Cm yükselir, neden diye sorma yap uzun hikaye), orjinal amortisörlerinide Renault 12 amortisör uzatma ekleri ile uzat güle güle kullan. aşırı zorlama tıkır tıkır gezersin. Duruma göre AT biraz daha fazla çamurda gezeceksen MT lastik al mutlu mesut gez, başka ellemene gerek yok.
Site Admin

conqueror
Er
İletişim:

Re: GV için Get Yükseltme

12 Ara 2014 15:27

Offroadpassion yazdı:Öne 3Cm arkaya 4Cm takoz yap (iş bitimi araç ön arka 4 Cm yükselir, neden diye sorma yap uzun hikaye), orjinal amortisörlerinide Renault 12 amortisör uzatma ekleri ile uzat güle güle kullan. aşırı zorlama tıkır tıkır gezersin. Duruma göre AT biraz daha fazla çamurda gezeceksen MT lastik al mutlu mesut gez, başka ellemene gerek yok.
Teşekkür ederim,
Fatih MALHATUN

2004 GV 5K,

“SUZUKI - KARŞILAŞTIRMA - İNCELEME - GENEL KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir