Bitmiş Akü İçin Destek Ürün.

SUZUKI - COMPARATIVE - REVIEWS - GENERAL ISSUES

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
nickmikyoq
Onbaşı
İletişim:

Bitmiş Akü İçin Destek Ürün.

15 Nis 2013 13:04

Arkadaşlar öncelikle vakit buldukça offroad yapmaya çalışıyorum ve batmalar,çıkmalar,kırılmalar yaşıyoruz
arazide en çok battığımızda veya arkadaşımızı kurtarmak için vinç kullanıyoruz ve akülerin ömründen yiyoruz,çoğu zaman aküleri bitiriyoruz ve araç stop etmesiyle karşı karşıya kalıyoruz,ya da dolmamış aküyle eve dönüyoruz,hafta içi çalıştığımız için araba yatıyor kapıda,cumartesi ve pazarda hanım dan kaçabilirsek morgulus offroad a zaman bulabiliyoruz
arazide 2-3 kere vinç kullanımından dolayı akü sü bitmiş biri olarak marş basmayan arabayla kalakaldım :(
birine yol tarif etsen yardım istesen edemezsin ya da o bulamaz seni ondan sonra haydarinna ninanay morgulus morgulus
bu sıkıntıları aşmak için ufak çaplı bi araştırma yapayım dedim kafam karıştı
arabam da 4 adet yayıcı 2 adet delici ve 2 adet te geri çalışma lambam var,bide müzik tesisatı yaptım çıtırdan oooh mis morgulus
standartları zorlayarak müzik son ses,bütün sisler açık yolda giderken bir deneyeyim dedim,bas her vuruşta ışıklar disko ışığı gibi bi yanıyor bi sönüyordu :roll: dedim ne yapacaz elektrikçime,aküyü 60 tan 72 ye mi ne çıkartalım dedi,bu akü bitik dedi,yeni aküyü verdi kucağıma morgulus
geçtiğimiz pazar arabam bikaç kere stop etti vinç sarımı sonrası ve takviye yaptık,ortalama 25 dakika vinç kullandım 3 saat içinde (şarj dinamom daha yeni bakımdan geçti )
şimdi ben yalnız başınada offroad yapmaya giden biri olarak 2. akü yü aklıma soktular ama elektrikçim onay wermedi,10 dakika çalışıyorsa bu aküyle,2.aküyle de 15 dakika çalıştırırsın en fazla dedi,en iyisi şarj dinamonu büyüt dedi
şar dinamoları fiyatları hakkında bi bilgim yok ama bu tarz tek başınayken en azından arabayı çalıştırabilmesi için bi alet buldum ama fiyatı 300 liradan aşağı bulamadım
sizce bu alet iş yaparmı veya bu tarz bir alet almaya gerek varmıdır :?: :?:
çözüm ve maliyet bilgisi olanlar :?:
BLACK DECKER BDJS450I AKÜ TAKVİYE + HAVA POMPASI
http://www.blackanddecker.com.tr/automo ... o/BDV012I/" onclick="window.open(this.href);return false;
link atma veya atmama kuralı filan bişeyimiz varmı bilmiyorum ama ürün link te var
Murat Keleşoğlu (A RH+)
üsküdar/istanbul
GRAND VİTARA 2.5 V6 ( soba)
...BU TOPRAKLAR ÇOK HAİN GÖRDÜ AMA ŞURASI DA KESİN,TÜRK MİLLETİ HEPSİNİDE GÖMDÜ....!!!!

Kullanıcı avatarı
nazım yılmazlar
Er
İletişim:

Re: BİTMİŞ AKÜ İÇİN DESTEK ÜRÜN

11 Kas 2014 18:21

Aynı sorun bende'de vardı projektörler çok güçlü olduğu için akü boşalıyordu hatta 1 gece arabayı arazide bırakıp indim sonra jel akü aldım çok şükür o tarz bir sıkıntı yaşamadım
Nazım Yılmazlar
Suzuki Grand Vitara 4K 2005 model
Artvin/Hopa

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

11 Kas 2014 22:56

:arrow: sonra jel akü aldım

markası ve modeli nedir.. :?:

agm sınıfı vrla cinsimi.. :?:

marka optima ise fazla güvenmeyin yanlız cıkmayın daga bayıra derim.. ;) :)

arkadaşımız senede 5 den fazla motor yakabilen bi arkadaş.. :roll: o zamanlar suzinin motoru öndemi.. :?: arkadamı .. :?: diyem sorardı .. :roll: tam yag cubugunu,su koyma yerini ögretçektik..ki sattı suzukiyi.. :roll:

suzuki kendini kurtardı.. ??? >:( bu aralar mittubittiye bulaştı.. 1w5ey8 ??? >:( morgulus
Oğuz Hekimoğlu
İstanbul/B.cekmece,mimaroba
kendi 61 modelcipi 2001
KONULARIMA EKLEDİĞİM RESİMLERİ GÖREMİYORSUNUZ.. ;)
YILLIK 400 USD HARAÇ İSTİYOR BENDEN ..
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

12 Kas 2014 10:56

2302 kişi bakmış bu konuya benim gözümden kaçmış.. :!:

bitmiş aküye destek köstek diyem bişi olmaz bitmiş akü direk çöp olur başka bişi olmaz.. ;)

diyelimki 0 aküyü taktınız 3 gün sonra farları acık unuttunuz dibine kadan bitirdiniz..o akü felç gecirdi bida ayar tutmaz..

biz cip çi lerin en büyük yanlışlığı winç kullanımı..hiç taktırdıgı winçin teknik özelliklerini tam bileniniz varmı.. :?: bende dahil.. yuhh

en ufak 6000 lik olan bile 350 amper ceker..ortalaması 400 amper gibidir cogunda bu ..

fabrikasyon..yaklaşık 60 amper akü takılı bi arac da 90 amperlik.şarz dinamosu olur..toplamıda 150 amperi gecmez.. ;) 90 lık dinamoda rolantide 90 basmaz.. :!: 5 bin gibim bi devirde ança.. :roll:
vinç kullanımında motor devri 3000 altında olmamalı..tam o ara istop da ederse tek aracsanız dag başında bittiniz demektir.. morgulus

fabrikasyon 500 amper akü ve 750 amper şarzı olan bi arac sanırım daa üretilmedi.. yuhh sanki böyleymiş gibim herkeş vinç kullanıyor o da aramızda kalsın dedim.. yuhh qaz5

akülerde bin çeşit.. :roll: basitce 2 ye ayırabiliriz..starter akü diye gecenler..bunlar marş aküsüdür..100 amper akü aldınız yanında ah vah vs bi degerler daa yazar o degeri yüksek olanı secerseniz yüksek akımı daa uzun süre alırsınız..dimek.. :!:

kuru,jel,vrla vs..diye gecen bi 100 amperlik aküden asla 100 amper cekemezsiniz..asla marş basmazlar..vereceği 20-30 amper gibimdir..ama dibine kadar bitirebilirsiniz.. ;) tekrar tekrar biter dolar marş aküsü gibim çöp olmazlar..2 akü alarak bagajda bulunabilir.. ;) ayırıçı şalterle ve tesisatı ile..
optima marka olanı bi tek marş basabilen degişik yapıya sahip kullananlardan edindiğimiz cabuk bozuluyor ve garantisi vs. işlemiyo bozulunça kuçanızda patlıyoo bildiğim..

bu kadan akü geyiği yeter didim.. :)
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001
YOKSA VERMEM SİLERİM HAA,, DİYO TEHDİT EDİYOO POLİSE GİTME,,PARAYI VER RESİMLERİ AL DİYOO resimleri silmedim ve benden kaynaklanan bi sorun değil.. bilğiniz olsun..

Kullanıcı avatarı
nazım yılmazlar
Er
İletişim:

12 Kas 2014 15:37

Yazdıklarını okyunca aman tanrım didimm oğuz abi sanırım benim akü'de optima olması lazım :)
Nazım Yılmazlar
Suzuki Grand Vitara 4K 2005 model
Artvin/Hopa

Kullanıcı avatarı
oguz1134
Yüzbaşı
İletişim:

12 Kas 2014 21:08

2328

bi günde 20-30 kişi okuyor.. qaz3 :roll: :arrow:

bitmiş aküyü daa kullanmayı düşünen kurnaz sayısı = bu didim.. ??? >:( morgulus

yav en dandiğide 150 gaymeden başlıyo.. yuhh adamlar mecbur kurnaz oluyoo.. :) parasızlık adamı ne hallere sokuyo..bende annamadım.. :?
Oğuz Hekimoğlu
kendi 61 modelcipi 2001

“SUZUKI - KARŞILAŞTIRMA - İNCELEME - GENEL KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir