1.6jlx Otm. Araç tavsiyesi ve yardım lütfen.

TÜM MARKA VE MODELLER HAKKINDA PAYLAŞIM NOKTAMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

1.6jlx Otm. Araç tavsiyesi ve yardım lütfen.

20 Haz 2014 15:45

Arkadaşlar merhaba, aşağıda linki olan aracı almak istiyoruz fakat bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi olmadığımdan fikir ve görüşlerinizi öğrenmek istedim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 444/detay/

Araç evdeki ikinci araç olacak fakat hafta içi eşim tarafından işe git-gel için de kullanılacak. Çok şehir içi ve dur kalk olan bir güzergah değil. (Bahçeşehir-Büyükçekmece)
1- İlan açıklamasında belirtilen üst vb. değişimler ciddi sorunlar yaratır mı?
2- Araç bu haliyle asfaltta çok hantal kalır mı?
3- Fiyatı araca göre uygun mudur?
4- Yakıt tüketimi ortalamanın çok üstünde kalır mı?

cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum :)
One life, live it!..

Kullanıcı avatarı
TARDUK
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

Re: 1.6jlx Otm. Araç tavsiyesi ve yardım lütfen.

20 Haz 2014 15:57

bu vakti zamanında gökhanın aracı değilmiydi?

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

23 Haz 2014 09:27

33 görüntüleme 1 cevap yuhh . Ne yalan söyleyeyim daha sıcak bir karşılama bekliyordum ;)
One life, live it!..

Kullanıcı avatarı
AKTOLGALI
Ast Sub. Üst Çavuş
İletişim:

23 Haz 2014 19:30

üstad aracı tanıyan yoktur o yüzden cevap yazılmamıştır sitede 2. el de tanıdık araçlar var zaten burada ilana çıkmadıysa demek ki tanıyan yok biraz yardımcı olayım eşiniz kullanacak anladığım kadarı ile suzuki ler benzin yakar gaz da yakar asfalta kullanılacak araç standart olmalı lastiği yayı kupası vs. Bahçeşehir- B çekmece arası çok uzak değil yakıtı dert etmezsen 1.6 suzuki grand vitara 3 k veya 2.0 5 k modeller mevcut 1,6 3 k 2004 kasalar çok iyidir birçok arkadaşımızda var memnunlar yakıt daha azdır vergi az dır eğer kalabalık aile değilseniz tercih edin derim yok baga j lazım 3-4 kişilik aile derseniz 5 k 2.0 2004 e kadar eski kasa manuel arazi vitesli tercih edebilirsiniz 2006 ve sonrası free şase ve düğmeli arazi sistemi vardır sitede 2.0 2006 yapılı araçda satılıktır son teknoloji geniş asr esr abs gibi yeni deyimlerin hepsi mevcut gördüğüm kadarı ile şu anda yapılı 3k yapılı 5k 1.6 ve 2,0 -2,5 v6 bir sürü tanıdık araç var bütçenize uygun olanı seçin ha sahibinden olanı eğer 4x4 e kayıtlısı ise sitede aktif ise yine cevaplanır ama bilinmiyorsa geç cevap gelir vaya gelmez senin ljx için bildiklerimi paylaşayım1.6 motor granda göre daha sert bir araçdır 4x4 e geçişleri durarataktır grand da ise giderken 75-80 km kadar hızda geçersin veya 4x2 dönersin daha yumuşak daha teknolojisi yenidir 2004 kadar değişimemiştir jlx kasaların bir kısmı ispanya üretimidir sanırım 2000 ne kadar olan japon sonrası ispanya üretimidir hararet sorunları ispanyollarda duyduğum kadarı ile olmuştur bu yüzden ilave gösterge takarlar çoğunlukla jlx lerde 4x4 vaya low dan çıkdık tan sonar durup 2-3 metre geri gitmek gerekir huplar devreden tam çıkısın diye grandlar da öyle bir sorun yoktur. jlx tireger seti kayışdır ucuzdur grand zincir sisitemi vardır 250-300 bin km gider değişir biraz pahalıdır bakım açısından jlx granda göre daha ucuz gibidir ama teknolojik olarak abs kilima çift airback gibi standartları jlx lerde bulamazsınızdostum alklıma gelen bunlart aklına takılan olursa yaz sor biliyorsak meşgul değilsek seve seve cevaplarız kolay gelsin gönlüne göre gelsin
Facebook / Suzuki4x4Turkiye.com
Tolgay ayvaz
Nissan Terrano II 2.7 A/T 99 Model ile sahalara geri dönüş

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

23 Haz 2014 22:28

Jlx sahibi olarak Tolgayy abinim soledigi bazi noktalari aciga kavusturim.

97-98 senesine kadar japon uretimidir sonasi ispanyol

Japonlarin on akslari ve otomatik hublari ispanyollara gore daha saglamdir. bide sanirim ispanyollar 50kg daha hafifti.

96dan itibaren cok nokta enjeksiyon 16v olarak :arrow: cift airbag, klima otomatik cam standarttir. Japonlar 6-8 beygir daha azdir ispanyollara gore 97 hp de ispanyollar olmasi lazim. Otomatik sanziman 4 ileri ve over drive tusuna sahiptir.

96 oncesi ise tek nokta enjeksiyon ve 8 valveler birde karburatorlu versiyonlari var bunlarin beygirleri biraz daha dusuktur ve bildigim kadariyla biraz daha fazla yakarlar, airbag yoktur. otomatik cam yuksek modellerde vardir altinda manueldir. Otomatik sanzimanlari 3 ileridir.

ben de 98 model 3 kapi 1.6 16v otomatik ve ayni aracta ayni motorla (sanziman degistirdim de :) ) duz vites kullandim. farklari olarak duz %30 daha az yakiyor ve performansi cok daha iyi bu farki 100km hizlardan sona daha rahat anlasiliyor. Grandlardan fark olarak koltuk isitmasi yok bizimkilerde..

baktiginiz araca gelirsek pek bir fikrim acikcasi yok ama otomatik sanzimanlarina duzgun bakilmaz ize 150bin km den sona su koyverebiliyor. tamiri 2000 tl civari tutuyor.
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

25 Haz 2014 09:21

Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler, dün gidip gördük aracı. Maalesef fazla yıpranmış olduğu için almadık. Bakalım, kısmet deyip beklemekten başka yapacak birşey yok gibi :)
One life, live it!..

Kullanıcı avatarı
emir18
Onbaşı
İletişim:

25 Haz 2014 18:50

temiz bakımlı tam donanımlı sıfır masraf 1998 v6 var yakıt cok fark etmez performans daha iyidir.
Mehmet EMİR
Ataşehir-İstanbul
1998 vitara v6
İki Şeye Hakkım Var:
Özgürlük ve Ölüm.
Birine Sahip Olamazsam Ötekini İsterim,
Çünkü Kimse Beni Canlı Tutsak Edemez..

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

24 Tem 2014 14:43

Tekrar merhaba arkadaşlar benim arayışım halen sürmekle beraber fikirlerinize ihtiyacım var.

1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 727/detay/

2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 253/detay/

Şuan bu iki araç üzerinde yoğunlaştım ve artık hayırlısıyla sonuçlandırmak istiyorum 1 numaralı araç pahalı geldi, fiyatta orta yolu bulursak gönlüm buna kayıyor.
Gerek 4 kapı olması gerekse köşeli tasarımı bana daha sıcak geliyor. Diğer bir yandan da Grandlardaki iç tasarım daha konforlu ve ergonomik geliyor.
Sorum şu ki; 1 numaralı aracı tercih edersem, sizce ileride pişman olur muyum? (Konfor ve Şanzıman vb. kronik sorun açısından)

Not : Şimdilik %80 asfalt %20 inceden offroad :) İleride ihtiyaclarımız doğrultusunda modifikasyon yaparak bu oranı arttırmayı planlıyorum.
One life, live it!..

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

24 Tem 2014 15:00

1 sene otomatik jlx kullandım sadece gitmediği için sattım ve ben çok sakin ve yavaş araba kullanırım beni bile delirtti özellikle uzun yolda ve özellikle rapma çıkarken ;)
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

24 Tem 2014 15:09

2 numaradaki Grand 3k içinde aynı durum geçerli mi hocam?
One life, live it!..

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Tem 2014 15:19

yav ilkerim bu jlx in çok hakkını yiyorsun bence,

yükseltince- ve ayna mahruti değişmeyince- tamam- kabul - yavaşlıyor alet..

ama standart haliyle ve 27 " lastikle- bu kadar da öldürmeyin yav arabayı, otomatik de olsa, rampalarda 130 la çıkmaz en fazla,

alttaki resimde benim araba standart yükseklik ve 27" orjinal ebat lastiğe sahip

donanım olarak sadece artı 40 kilo kadar yük getiren üst sepet ve alt koruma var başka bişecik yok,

resimdeki yüke dikkat et- yazlığa gidiyor araba, ayrıca ben dahil toplam 6 kişiyiz içerde, tekerlekle çamurluk ağzı arası bildiğin 2 cm ye kadar indi hepimiz binince- araba bildiğin sürüngen oldu,

o şekilde çınarcık a gittim, ağustos sıcağına da bana mısın demediği gibi, gerek D-100 de , gerek yalova-çınarcık arasında,

rampalarda bile 90 - 100 ün altına hiç düşmedim, düzde 120 civarı yürüdüm ( yükümün korkusuna , bu araba standart haliyle düzde 140-150 rahat gidiyordu )

ne rampada kahretti, ne hararet çıkardı, maşallah taş gibi gitti yani...

yükseltme dersen- evet- götürüyor son hızı falan, rampa gidişini...
Dosya ekleri
SS854463.jpg
SS854463.jpg (81.06 KiB) 829 kere görüntülendi
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

24 Tem 2014 15:48

Yok Selçuk hocam dediğim gibi şuan için yükseltme v.b. düşünmüyorum, sizin örnekteki araç gibi kullanacağım.
İki araç içinden jlx i tercih etmek yanlış bir tercih olur mu sizce?
One life, live it!..

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

24 Tem 2014 15:51

Hocam 27 lastik varken benden gidiyordum o hızlarda daha doğrusu gittiğimi sanıyordum km saati 100km - gps ölçümü 87 km çıkıncaya kadar sonra 29 lastik takınca o gitmez rampa çıkmaz çıkmadığı için fazla yakan araç çıktı meydana ben başıma geleni söylerim milletin söylediğine değil hele ki manuel 1.6 grand kullandıktan sonra inan çok ama çok kötü kimse kusura bakmasın
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

24 Tem 2014 17:02

e.deren yazdı:Hocam 27 lastik varken benden gidiyordum o hızlarda daha doğrusu gittiğimi sanıyordum km saati 100km - gps ölçümü 87 km çıkıncaya kadar sonra 29 lastik takınca o gitmez rampa çıkmaz çıkmadığı için fazla yakan araç çıktı meydana ben başıma geleni söylerim milletin söylediğine değil hele ki manuel 1.6 grand kullandıktan sonra inan çok ama çok kötü kimse kusura bakmasın
abi standart halde iken

nasıl olur da km saatin fazla gösterir yahu ? olacak iş değil- senin arabada sıkıntı varmış bence ?

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

24 Tem 2014 23:08

Selcuk hocam ben yaşadıklarımı anlatiyorum burdaki amacimiz herkese yardimci olmak degilmi arabamda o vardi bu vardi bilmem jlx keske manuel olsaydi devlet hurdaya ayirana kadar binerdim s.ici degilde 500km ustu mesafelerde nadirde olsa ciktigim sollamalarda ve rampalarda cok keyifsizdi vallahi otomatigin keyfi falan gozum gormedi sattik zaten ama cok uzuldum ilk goz agrimdi neyse ki cok zaman gecmeden yeni arabayi aldim sevda kaldigi yerden devam suzuki ne yazikki son kasa veya va6 otomatik harici performans yoksunu biraderin 5kapi bile yeri geliyor yetersiz kaliyor bu yetersizlik arazi ve s.ici kesinlikle degil uzun yolda ihtiyac duydugunda yoksa bana hangi arabayi versen 110-120 benim son hizimdir suratten haz etmem ve cok uzun yol yaparim hatta herkesin 5 saatte gittigi yola ben hep 6-7 saatte giderim ama cok sukur hep sag saglim inerim ben didim baska da dimem morgulus
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

25 Tem 2014 00:17

aferrin sana :)

şimdi ben ne alacam 3 kapı gv mi ? yoksa arabalar kardeşliği unutacak mı ?

kafam çok uzuyor bu konuya..ama sanırım seçeneklerim sadece 2 tane..

jimny veya 98-99 v6 2.5 morgulus morgulus morgulus morgulus

ortası yok aga ;) ikisi suzukinin 4x4 araçlarının resmen 2 farklı ucu her açıdan..

benim de ortam yok artık, ya yavaşlığı,küççüklüğü herşeyi göze alıp yaşı genç-sorunsuz-az km li bir jimny

ya da bağırta bağırta gezdirip uzun yolda da gerekirse gönül rahatlığıyla kullanılacak bir 2,5.. yıpranma-arıza ihtimalleri vesaire her nevi riskine rağmen ;)

bakalım, bekleyip görecez inşallah...

nette bi tane 33 lastikli v6 var şu an, ona her baktığımda kesin kararımı verdim diyorum ama, sonra jimny videolarını izleyince...

neyse , alma zamanı gelsin de kafa netleşir bi şekilde inşallah... :roll:

saygılar-sevgiler kardeşim :) jlx e laf etme leennnn morgulus morgulus morgulus morgulus

Kullanıcı avatarı
cankoru
Er

11 Ağu 2014 10:20

Selamlar, ben geçen zaman zarfında sabırla temiz bir vitara arıyorum :)
Dün kasası ve kabiniçi durumu oldukça iyi bir araç buldum kafama takılan birkaç şey oldu bunlar hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz lütfen.

2001 model jlx otm. aracın direksiyonu hidrolik direksiyonu olmayan bir otomobilden daha sertti, satıcı bana bunun vitara için normal olduğunu söyledi. Bu kadar sert olması normal mi?

Motor çalışmakta tutukluk yapıyor, ilkinde değil ikincide ya da üçüncüde çalışıyor, LPG ile alakalı bir sorun olabileceğini söyledi satan kişi. Yeni olmaya başladığını ve baktıramadığını belirtti ki bu madde beni en huzursuz eden kısmıydı.

Araçla 10dk. kısa bir turdan sonra tesadüfen dokunduğum ön HUB lar çok sıcaktı, neden olduğunu anlamadım, normal midir? :?
One life, live it!..

“TÜM MARKA VE MODELLER PAYLAŞIM NOKTAMIZ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir