Telsiz Yorumu

TELSİZ CİHAZLARI, ELEKTRONİK YAPISI, KULLANIM HAKLARI

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

Re: Telsiz Yorumu

04 Haz 2011 17:29

persumer yazdı:Offroad için bence gerek yok o kadar abartısına ;) Ben farklı olayım diye 18 Watt yaptım ama zaten konvoyla giderken işimize yaradığı için abartmanın anlamı yok kanaatindeyim. 2 W ile 1000 W offroadda aynı işi görüyor, en güzeli en ucuzu ;) Hatta elinde olan varsa benim yeni canavara 2. telsiz lazım ucuzundan ;)
aynı fikirdeyim en ucuz ve en ufak olanıdır ( uzak mesafe görüşme yapılmayacak ise )

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

05 Haz 2011 19:19

Bu iş araclardaki airbag lere benzer. Bir kere lazim olur, Lazim olunca da hayat kurtarir. Soyleki arazi de ozellikle ist. Disinda veya buyuk sehirlerin disinda, mesela yaylalarda cep telelefonu cekmez. Yada pili biter vs. Sorunlar. ALLAH korusun aracin basina bir sey gelse. Tek basiniza olsaniz, dunya ile haberlesmenizi saglar. Jandarma ya ulasabilirsiniz. Basina gelmeyen bilemez arkadaslar. Acizane tavsiyem. İyi bir alet ve takoz kullanmamiz yonunde dir. Riski en aza indirmemiz lazim. Size bir animi anlatayim; ercova yaylasina giderken 20 arac. Yayla yolunda gece 02 sularin da arkadaki araclardan biri ariza yapinca onden koptular. Sonra yola devam ederlerken yanlis yone donunce, arkadaslarimin adina cok endise duymustum. ALLAH tarafindan bir sekilde bizi buldular ama, acikcasi cok korkmustum. Telsizler orta karar di ve 5 km sonra irtibat kesiliyordu. Zaten virajli dag yollarinda cekim mesafesi 2 km ye kadar dusuyor. Sonuc olarak isin ozu arkadaslar. Orta kararin uzerinde cihazlara sahip olmakta buyuk fayda var.
Yaratılanı severim, YARATAN'dan ötürü

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

06 Haz 2011 17:17

hakanbusa yazdı:Bu iş araclardaki airbag lere benzer. Bir kere lazim olur, Lazim olunca da hayat kurtarir. Soyleki arazi de ozellikle ist. Disinda veya buyuk sehirlerin disinda, mesela yaylalarda cep telelefonu cekmez. Yada pili biter vs. Sorunlar. ALLAH korusun aracin basina bir sey gelse. Tek basiniza olsaniz, dunya ile haberlesmenizi saglar. Jandarma ya ulasabilirsiniz. Basina gelmeyen bilemez arkadaslar. Acizane tavsiyem. İyi bir alet ve takoz kullanmamiz yonunde dir. Riski en aza indirmemiz lazim. Size bir animi anlatayim; ercova yaylasina giderken 20 arac. Yayla yolunda gece 02 sularin da arkadaki araclardan biri ariza yapinca onden koptular. Sonra yola devam ederlerken yanlis yone donunce, arkadaslarimin adina cok endise duymustum. ALLAH tarafindan bir sekilde bizi buldular ama, acikcasi cok korkmustum. Telsizler orta karar di ve 5 km sonra irtibat kesiliyordu. Zaten virajli dag yollarinda cekim mesafesi 2 km ye kadar dusuyor. Sonuc olarak isin ozu arkadaslar. Orta kararin uzerinde cihazlara sahip olmakta buyuk fayda var.
hakan hocam evet dediğiniz çok güzel bir konu uzak mesafe seyehat edenler için kesinlikle hayat kurtaran bir olay ama bence işin en doğrusu cb değilde ( amatör bir belge sahibi olarak vhf - uhf bir cihaz )

Kullanıcı avatarı
hakanbusa
Çavuş
İletişim:

06 Haz 2011 19:40

scotoma yazdı:
hakanbusa yazdı:Bu iş araclardaki airbag lere benzer. Bir kere lazim olur, Lazim olunca da hayat kurtarir. Soyleki arazi de ozellikle ist. Disinda veya buyuk sehirlerin disinda, mesela yaylalarda cep telelefonu cekmez. Yada pili biter vs. Sorunlar. ALLAH korusun aracin basina bir sey gelse. Tek basiniza olsaniz, dunya ile haberlesmenizi saglar. Jandarma ya ulasabilirsiniz. Basina gelmeyen bilemez arkadaslar. Acizane tavsiyem. İyi bir alet ve takoz kullanmamiz yonunde dir. Riski en aza indirmemiz lazim. Size bir animi anlatayim; ercova yaylasina giderken 20 arac. Yayla yolunda gece 02 sularin da arkadaki araclardan biri ariza yapinca onden koptular. Sonra yola devam ederlerken yanlis yone donunce, arkadaslarimin adina cok endise duymustum. ALLAH tarafindan bir sekilde bizi buldular ama, acikcasi cok korkmustum. Telsizler orta karar di ve 5 km sonra irtibat kesiliyordu. Zaten virajli dag yollarinda cekim mesafesi 2 km ye kadar dusuyor. Sonuc olarak isin ozu arkadaslar. Orta kararin uzerinde cihazlara sahip olmakta buyuk fayda var.
hakan hocam evet dediğiniz çok güzel bir konu uzak mesafe seyehat edenler için kesinlikle hayat kurtaran bir olay ama bence işin en doğrusu cb değilde ( amatör bir belge sahibi olarak vhf - uhf bir cihaz )
Çok doğru söylüyorsunuz da, Sınavları Üniversite sınavlarından daha zor. Kademe, kademe ilerliyorsunuz. Sonunda siyah kuşak taktın mı, Usa ile konuşun :) :) . Zaten benim bir arızalı arkadaşım var. Avuç içi kadar antenle Usa ile konuşuyor. Cihazında havada ki Tv yayınlarını yakalayan bir alet var. Dokunmatik teypler gibi ekranında telsiz yayınlarından TV seyrediyor. Dehşet makine. Yani modifiye gibi sonu yok. morgulus
Yaratılanı severim, YARATAN'dan ötürü

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

06 Haz 2011 20:58

scotoma yazdı:
;) Budur, cb telsizin takozuna otuna ...kuna güven olmazki :!: :!: Çeker ingiltere ile konuşursun, çekmez önündeki arabayla konuşamazsın ;) En doğrusu UHF-VHF ;)
Perçin SÜMER
Konyaaltı/Antalya/Türkiye/Dünya
1992 Suzuki Samurai 1.3 nam-ı diğer ZEYNA - 07 K 8529
2005 Suzuki Grand Vitara 2.0 nam-ı diğer CHUCKY - 07 FYZ 87
ASİL BAYRAĞIMIZI BEĞENMEYENE ALTINDAKİ DİREĞİ VERIYORUZ !!!

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

06 Haz 2011 21:51

Korkma sen ;) Ne taktırıyoz olm ;) morgulus morgulus morgulus
Perçin SÜMER

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

07 Haz 2011 11:59

valla benbir tane full band cihaz bulsam alacağım araca bir tane hiç düşünmeden cb işi cacık oluyor yavaş yavaş :) amatörde hiç bişey yapamzsan seyehatte yer bile sorabilirsin nerenin nesi meşur nedir ne değildir :) yada bizlerde toplamda sadece bir kanalda buluşsak nasıl olsa çoğu araçta var bir cihaz :)

Kullanıcı avatarı
bloodmen
Teğmen
İletişim:

08 Haz 2011 12:59

Erdal YAMAN
Ümraniye-İstanbul
0 RH (+)
-33
İETT+Akbil
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
------------------------------------------------
Resim

Kullanıcı avatarı
scotoma
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

08 Haz 2011 14:27

bu arada aracına takoz takacak kişiler takoz alırken alma ve gönderme takozlar var onlardan alırlar ise daha iyi kullanışlı olur birde kısa kasa ise eğer vitara :) kışın kalorifere gerek duymaz :)

Kullanıcı avatarı
mustafacetin
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

16 Haz 2011 19:40

persumer yazdı:Offroad için bence gerek yok o kadar abartısına ;) Ben farklı olayım diye 18 Watt yaptım ama zaten konvoyla giderken işimize yaradığı için abartmanın anlamı yok kanaatindeyim. 2 W ile 1000 W offroadda aynı işi görüyor, en güzeli en ucuzu ;) Hatta elinde olan varsa benim yeni canavara 2. telsiz lazım ucuzundan ;)
2. telsiz ??
Çıtır baba....

2005 Grand Vitara 2,0 AT
Rota Fisher 6,60 | 30 Hp Lombardin

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

17 Haz 2011 11:01

Hector ;) ;) ;) :!:
Perçin SÜMER

Kullanıcı avatarı
PERÇİNSÜMER
MODERATOR
İletişim:

17 Haz 2011 11:56

Oldu ama ben telsizi söylediğimde daha yalan değildi tabi ;)
Perçin SÜMER

“TELSİZ SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir