vinç, tampon, vb ekipman ve ruhsat!!!

GENEL DUYURULARARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
FRATH
Onbaşı
İletişim:

vinç, tampon, vb ekipman ve ruhsat!!!

03 Ağu 2016 11:03

Arkadaşlar merhabalar, konuyu nereye açacağımı bilemedim o yüzden buraya yazıyorum. Moderatörler faydalı bilgi olması açısından konuyu daha uygun bir yere de taşıyabilirler.

Aracım ruhsatta parantez içerisinde (arazi taşıtı) şeklinde yazıyor, araçta çelik tampon, vinç, şnorkel ve üst aydınlatma ışıkları mevcut ve hiçbirisi ruhsata işli değil.

Ben bu işlerde henüz yeniyim ve kafamı kurcalayan bir soruydu. Ben de Tüvtürk ü arayıp teknik servis e kayıt bıraktım. Az önce beni arayıp bilgi verdiler,

Abdurrahim Bey adlı Tüvtürk Teknik personelinin bana ilettiği blgiyi sizler ile aynen paylaşıyorum,

1. Araçta bulunan ilave sis farı, aydınlatma ve şnorkel vb gibi ekipmanlar, aracın arazi aracı olarak belirtilmiş olup olmamasına bakılmaksızın hafif kusurlu sayılıp muayeneden geçiriliyor,

2. Aracınız ruhsatta (arazi taşıtı) şeklinde belirtilmiş ise;

a)vincin bağlı olduğu çelik tampon
b)vinç

ruhsatta işli olmasına gerek yok, şayet ruhsatta (arazi taşıtı) şeklinde ibare olmasaydı sorun çıkabileceğini belirtti, ancak bu şekilde tanım bulunan ruhsata sahip araç için ayrıca işli olmasına gerek yokmuş. Aracın kendisini kurtarmak için sahip olduğu donanım olduğunu ve çeki demiri vb olmadığını belirttim, sadece şnorkel, ilave aydınlatmalar, çelik tampon, ve vinç için sordum çünkü benim donanımlarım bunlar, hiçbirisinin ruhsatta işli olmasına gerek yokmuş.

Kendi aracınız için de ilave durumlarınız var ise teyit etmek isterseniz ; 08502228888 numaralı telefondan TUVTURK ü arayıp teknik bölüme veya santrale bağlanın kendilerine sorunu detayları ile ilettikten sonra değerlendirip bir iki saat içerisinde geri dönüş yapıyorlar,

Benim içim çok feci rahatladı ve bir sürü gereksiz masraftan kurtulmuş oldum.

Umarım başkalarının da işine yarar.
Fırat Ulusu / ANKARA
"Beast Man"
2004 Grand Vitara 1.6 A/T

Kullanıcı avatarı
e.deren
Albay
İletişim:

Re: vinç, tampon, vb ekipman ve ruhsat!!!

03 Ağu 2016 11:14

Çok güzel bilgi teşekkürler Fırat ;)
İlker Kılıçkaya 39 (A rh+)
Ümraniye/İstanbul
2005 Grand Vitara AT/5K

Kullanıcı avatarı
cenknalbantoglu
Asteğmen
İletişim:

03 Ağu 2016 15:41

Bu dediklerin benim araçta mevcut ve hiç birisi hafif kusur olarak geçmiyor aksine sorun bile çıkmadı , bu gittiğin muayene istasyonuna bağlı bazıları söktürüyor ki bir abimizin başına geldi vinç söküldü illa ruhsata işli olacak dediler ama bende hiç sorun çıkmadı.Her zaman söylüyorum İstanbul için en güzel muayene istasyonu Şile hiç bakmıyorlar bu tür donanımlara
Cenk Nalbantoglu
Yaş 46
0 rh-
2006 Grand Vitara 2.0 ile başladık
5.9 ZJ ile yola devam
L200 Blizzard
İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
bbalta
Ast Sub. Çavuş
İletişim:

03 Ağu 2016 15:46

Son muayenede bana LEDlere hafif kusur yazdılar Arnavutköy TÜV'de.
Barış Balta / 38
2005 Grand Vitara 1.6 AT 3K / Gently tuned.
Şişli / İstanbul

“DUYURULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir