Suzuki Vitara JLX Aşırı Defransiyel Gürültüsü

SUZUKI DİFERANSİYEL HK. SORU VE PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
reis67
Yüzbaşı
İletişim:

Re: Suzuki Vitara JLX Aşırı Defransiyel Gürültüsü

20 Kas 2014 09:36

ahmet seven yazdı:sevgili arkadaşar bende 2000 model vitara 1.6 var tahminime göre arka difransiyelden bir ağlama sesi geliyor ama rizede yaşadığım için tam bir çözüm üretemiyorlar. giderken gaz verdiğimde ağlama yapıyor gazdan ayağımı çekice kesiyor sizce nedir tecrübesi olan varsa şimdiden teşekkür ederim
yıpranmış ayna mahrutidir üstat ...
Selçuk Engin / 43 / Bahçeşehir
1997 Nissan Pathfinder R50 3.3 V6 / PÖH
1999 İNFİNİTİ QX4 3.3V6/ LORD

Kullanıcı avatarı
musabes
Er
İletişim:

12 Eki 2015 22:56

merhaba arkadaşlar..
Benim arac da normal kullanımda 80 km hıza ulaştıgında ugultulu ağlama sesi geliyor ayrıca 1 vıtesden 2. vitese atarken kutultu geliyor.suzuki servisine götürdüm arka difrensıyelin değiştirlmesi gerektiğini söylediler.fiyatını soruncada tümm olarak 7000 tl cıvarındaymıs...bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını isterim...şimdiden allah razı olsun
Avni ŞAHNA
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI

Kullanıcı avatarı
othar
Ast Sub. Baş Çavuş
İletişim:

13 Eki 2015 08:41

Selam, öncelikle geçmiş olsun. 7 bin liraya yeni motor ve sanziman yapılır üstüne de para kalır. Bunlar uçmuşlar syt

Facebook ta Serkan Kara var çıkma olarak bakabilirsiniz, bu 1. Seçenek.

2. Olarak diferansiyel söktürüp istanbulda suzuki grand otoya yada aksiyon suzukiye gönderebilir ve orda yeniletebilirsiniz hem daha ucuz olur hemde daha sağlıklı olur. İnternette telefonlarını bulabilirsiniz, burdan yönlendirdiler dersiniz.

Bu arada sorun diferansiyelin nesinden kaynaklanıyor bakmak lazım basitçe bir sorun da olabilir. Sorunun tam sebebini bulmak lazım vaktiniz varsa araçla beraber bu servislere gitmenin daha sağlıklı olacaktır.
Othar Avarkan (A rh+) / D.Yili : 1982
Gokturk-İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
Offroadpassion
SITE ADMIN
İletişim:

13 Eki 2015 08:46

Valla o paraya aradan benim aracın kaporta boya+4 lastik+yıllık LPG giderim ilen Otharın kasayı kestirip 5 kapı yaptırma masrafı bile çıkar morgulus ohaaa dedirtecek cinsten fiyat çıkartmışlar..

1-O servise bir daha uğramayın.
2-Othar'ın açıklamaları gayet güzel ve mantıklı
Site Admin

Kullanıcı avatarı
musabes
Er
İletişim:

13 Eki 2015 09:17

cok teşekkür ederim tabiiki konu hakkında bilgimiz olmadıgından 7000 lırada deseler usta herşeyı bılır mantıgıyla baktık..sızın tavsıyelerınıze uyacagım...izmir içinde bu konuyla ılgılenen servısler varmıdır..gecende artvıne gıttım geldım yaklasık 3600 km yol yaptım.aglama sesınden dolayı yolculuk cok kotu gectı...şimdiden allah tuttugunuzu altın etsin..
Avni ŞAHNA
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI

“SUZUKI DİFERANSİYEL / DIFFERENTIAL ISSUES” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir