Samurai Kaporta Boya Yapımı

SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ HK PAYLAŞIMLARIMIZ

Moderatörler: cenknalbantoglu, DERKMEN, Offroadpassion

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

Samurai Kaporta Boya Yapımı

25 Haz 2011 18:02

İyi günler, malum birinci el olmadığından ikinci el bir samurai aldım. İstanbul'da yaşıyorum ve burada samurai'den anlayan pek usta olmadığından yardımınıza ihtiyacım var. Aracımı bir iki ustaya gösterdim ve bana tüm kaporta aksamının kötü olduğunu söylediler. Yenisini bulmamı veya çıkma bulmamı tavsiye ettiler. İstanbul'da çıkma yada yan sanayi bulamadığım için arabanın üzerinde çalışacak kaporta ustası arıyorum. Ankaradan Bir arkadaşım ile konuştum kendisinde de samurai var ve bana benim aracım nerede ise hurdaydı ama kaportacım saçları eğdi büktü yaptı ve on numara oldu dedi . Sİzlerin tanıdığı istanbul başta olmak üzere yakın şehirlerde tanıdığınız mırın kırın yapmayacak burun kıvırmayacak usta var ise sizden yardım istiyorum teşekkürler (malum ucuz yollu olmalı)
Tolga BAYRAKTAR (42) O rh (+)
Suzuki Samurai 1.3 93 Model
Grand Vitara 2.0 2004 Otomatik
Memleket:Rize-Fındıklı Doyduğu Yer: İstanbul-Halkalı
http://www.nosoni.com
Nosoni Doğa Sporları Malzeme ve Ekipmanları

4L
SITE ADMIN
İletişim:

Re: Samurai kaporta boya yapımı

26 Haz 2011 00:38

Tolga sana kolay gelsiin , Allah yardım etsin demekten başka nasıl yardım edebilirim diye düşünüyorum. Ama işin zor. Sektör şu an öyle bir halde ki, eski bir arabanın komple çürüğünü, komple boyasını yapmak için 20 - 30gün uğraşıp (bağlayıcı olmasın yaklaşık 1000-1500lira) almaktansa, kazalı , kaskolu bir aracın çamurluğunu değişip, boyamayı, yada ona 1-2 gün çekiç sallayıp tek parçadan 250-300 lira kazanmayı tercih ediyor butün servisler ve kaporta boya işlemi yapan işyerleri. 10 günde 5 araba yapsa zaten aynı parayı kazanıyor. Bu sebeple yapmayı kabul edecek, yaparken hakkını verecek ve bunu da uygun yollu yapacak yerleri bulmak gerçekten zor. Olanda güzel paralar istiyor. Bostancı yada Kartal oto sanayide bu şekilde çalışan yerlerden bulabilirsin, sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum
Çağlar Köker (38) - 0 (RH) +
Vitara 2.0 HDI DIESEL 2003 (10 Fil gücü + chip tuning )
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

26 Haz 2011 18:03

4L söylediğin aynen dogru teşekkür ederim. Aslında yapacak ustam ama burnunu büküyor ve canım sıkılıyor. Başka bir adam bulsam anında oraya götüreceğim ve adamın hakkını vereceğim sonrada benim ustama gidip göstereceğim. Al yaptırdım misalı. Sinir oldum valla

4L
SITE ADMIN
İletişim:

27 Haz 2011 10:04

Ne taraftasın Anadolu mu, Avrupa mı... Güngörende bir ustam vardı, oto işine girmeden önce ilk 4x4ümü CJ 5 imi ona toplatmıştım ama 1 sene sürmüştü diyebilirim. Komple motor şase ayırdı ikisininde bakımını yamasını çürüğünü çarığını halletti, jakada saçlarını bastırttı. Kendi kaportacıydı, boyayıda halletti. İş bittiğinde 10 numara CJ5 olmuştu.
Şimdi çalışıyormu bilmiyorum ama güngörende ufak bir dükkanı vardı. Ama işi güzeldi. Eğer avrupa tarafındaysan, Maltepeden "jipçi Çağlar" de "CJ 5 ini yapmışsın" de hatırlar numarasıda 0535 7738005 Saffet usta.
Anadolu yakasında isen ona da sonra bakarız.
Maltepe-İstanbul

Kullanıcı avatarı
tolga1453
Çavuş
İletişim:

Re: Samurai Kaporta Boya Yapımı

12 Tem 2011 22:21

Avrupa yakasındayım ve eski güngörenliyim. Çok teşekkür ederim arayıcağım. Bu arada saç basımı yapan topkapıdaki dükkana gittim adam bir fiyat verdi azım açık kaldı. Kaput:600 tl ön çamurluk tek 400 TL , kapı tek 600 TL, ön gögüs 600 TL toplayınca ciddi rakam çıkıyor ve daha arkabağaj kapagı ve araka çamurluklar yok. Peki sizin bildiğiniz başka saç basan yerler varmı onlardan dafiyat alsam. 4 leventte varmış ama oda tuzluymuş teşekkürler.

iNsoMNiA
Uzman Çavuş
İletişim:

20 Eki 2011 10:23

"Sac basan yer"?? derken:
Kalıp+pres mi kastediliyor yoksa Jaka mı?

El jakasını biliyorum. Bildiğim U - L - Z biçimleri gibi köşeli bükmeler. (Elektronik veya Cad gibi sistem kullanan jakalar da var mı?)

Jakada Eğrisel bükmeler yapılabiliyor mu (çamurluk gibi, kaput gibi). Benim bilebildiğim jakalarda mümkün değil; zira benim bildiğim jakalar (işimiz gereği) sadece köşe/kenar detayları üretmek için kullanılmakta... :?:

Nasıl oluyor bu sac basma işi ??? :?:
e

4L
SITE ADMIN
İletişim:

20 Eki 2011 23:33

benim zamanında kullandığım jakacı da düz jakacıydı (U,L,J,V GİBİ) Zaten CJ 5 in de eğri yeri yoktu. Heryeri düzdü.
ama Tolganın söz ettiği çamurluk kaput kapı vs basım işi banada yabancı geldi
Maltepe-İstanbul

“SUZUKI KAPORTA VE BOYA SİSTEMLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir